11:57:25 - شنبه 18 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سرمازدگی اردیبهشت در مرکزی ۷۰ هزار تن محصولات باغی را نابود کرد
اراک- مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: برمبنای ارزیابی انجام شده، سرمازدگی اردیبهشت ماه جاری در استان مرکزی ۷۰ هزار تن محصولات باغی را نابود کرده است.
سرمازدگی اردیبهشت در مرکزی ۷۰ هزار تن محصولات باغی را نابود کرد

علی اصغر زارعی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: برآورد خسارت وارد شده ناشی از سرمازدگی بهار امسال به باغات استان مرکزی بیش از سه هزار میلیارد ریال است و بیشترین خسارت‌ها به باغات شهرستان‌های شازند، زرندیه و خنداب وارد شده است.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی افزود: حدود نیمی از محصولات باغی استان مرکزی در سرمازدگی اخیر از بین رفت و بیشترین آسیب نیز به باغات پسته، انگور و هلو وارد شده است.

خبر جدید  برگزاری نمایشگاه ملی با موضوع عفاف و حجاب در استان مرکزی

وی بیان کرد: طبق بررسی صورت گرفته، بیش از ۳۰ هزار هکتار باغ در استان مرکزی به سبب سرمازدگی اخیر دچار خسارت شده و ۹۰ درصد این باغات تحت پوشش بیمه کشاورزی نبوده اند.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی در بخش دیگر سخنان خود خاطرنشان ساخت: در حال حاضر بیش از ۱۲۰۰ هکتار فضای گلخانه‌ای در استان مرکزی وجود دارد و توسعه فضای گلخانه‌ای مدنظر سازمان جهاد کشاورزی استان است، چراکه در این روش کشت، مصرف آب یک دهم و خروجی تولید نسبت به دیگر اراضی ده برابر است.

خبر جدید  ۳۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی و باغی استان مرکزی دچار خسارت شد

گفتنی است، ۶۹ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان مرکزی زیر کشت محصولات باغی و ۳۲۳ هزار هکتار نیز زیر کشت محصولات زراعی قرار دارد.

کد خبر ۴۶۱۹۳۶۶


منبع :: سرمازدگی اردیبهشت در مرکزی ۷۰ هزار تن محصولات باغی را نابود کرد

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  ثبت خانه تاریخی پراخودی مقدم اراک در فهرست آثار ملی کشور

تبليغات
بانک پاسارگاد