4:15:36 - چهارشنبه 24 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سرقت اطلاعات بانکی در جایگاه نخست جرائم سایبری مرکزی قرار دارد
اراک – ایرنا – رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: سرقت اطلاعات حساب‌های بانکی و برداشت‌های اینترنتی غیرمجاز با ۴۴ درصد در رتبه نخست جرایم سایبری این استان قرار دارد.
سرقت اطلاعات بانکی در جایگاه نخست جرائم سایبری مرکزی قرار دارد

سرهنگ احسان آنقی روز سه شنبه در نشست با اصحاب رسانه استان مرکزی افزود: برداشت غیرمجاز پارسال در مقایسه با سال قبل از آن ۲۲۲ درصد افزایش یافته و کلاهبرداری اینترنتی و هتک حیثیت به ترتیب در رده های دوم و سوم جرایم سایبری در استان مرکزی قرار گرفته اند.
وی ادامه داد: وقوع جرائم سایبری در یکسال گذشته حدود ۹۴درصد در استان مرکزی افزایش یافته است که باید در این خصوص تدابیری اندیشیده شود.
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی ادامه داد: هتک حثیت در فضای مجازی در سال ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۱۳ درصد کاهش یافته است.
آنقی تصریح کرد: میانگین کشف جرایم سایبری در حوزه فضای مجازی کشور، حدود ۷۰ درصد است که این شاخص در استان مرکزی، ۱۰۹ درصد برآورد می شود.
وی گفت: کانال کلانتر مرکزی بیش از یک سال در استان فعالیت دارد و مطالب آن موجب هتک حیثیت برخی افراد شده و شکایات مختلفی به پلیس فتا واصل شده است.
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی در خصوص تشکیل پرونده کانال کلانتر گفت: برابر قانون در این مورد پرونده تشکیل شده و با همکاری دستگاه‌های مرتبط، تحقیقات و بررسی‌های فنی و کارشناسی انجام و برخی از افراد با دستور قضایی احضار شدند.
وی افزود: پرونده کانال کلانتر تحویل مراجع قضائی شد و پلیس در این رابطه هیچ فردی را دستگیر نکرده است و طبق قانون با متهمان پرونده برخورد خواهد شد.
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی عنوان کرد: اجرای سیستم خدمات رمز پویا یا رمز یک بار مصرف در استان مرکزی در دستور کار بانک‌ها قرار دارد که در کاهش ۹۰ درصدی جرایم سایبری موثر است.
۳۰۱۷/۳۰۷۵

خبر جدید  نبوغ اراک به مرحله نیمه نهایی لیگ دسته یک بسکتبال راه یافت


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد