8:42:19 - دوشنبه 5 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سرعت تخریب منابع طبیعی ۵ برابر سرعت اصلاح است
گروه اجتماعی: مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی با اشاره به اجرای سند «ارتقای فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی» گفت: متاسفانه با وجود اقدامات موثر، سرعت تخریب منابع طبیعی بیش از ۵ برابر سرعت اصلاح و احیا می‌باشد به عنوان مثال اگر سالانه برای منابع طبیعی یک میلیارد تومان هزینه شود در مقابل، به […]
سرعت تخریب منابع طبیعی ۵ برابر سرعت اصلاح است

گروه اجتماعی: مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی با اشاره به اجرای سند «ارتقای فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی» گفت: متاسفانه با وجود اقدامات موثر، سرعت تخریب منابع طبیعی بیش از ۵ برابر سرعت اصلاح و احیا می‌باشد به عنوان مثال اگر سالانه برای منابع طبیعی یک میلیارد تومان هزینه شود در مقابل، به اندازه ۵ میلیارد تومان خسارت وارد شده است.

یوسف یوسفی، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از استان مرکزی، با بیان اینکه این اداره‌کل بالغ بر ۷۲/۵ درصد از اراضی استان را با نام اراضی ملی مدیریت می‌کند، گفت: بر همین اساس این اداراه‌کل اقدام به تدوین سند «ارتقای فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی» استان نمود که خوشبختانه در سال گذشته به تصویب شورای فرهنگ عمومی رسید و در حال اجرا می‌باشد.
وی ادامه داد: در این سند برای ۴۸ دستگاه استان وظایفی در نظر گرفته شده است، در تدوین این سند دفتر امور اجتماعی استانداری مشارکت‌های لازم را داشته و برای اینکه از پشتوانه اجرایی برخوردار باشد دادگستری به عنوان ناظر سند تعیین شده است.
یوسفی با بیان اینکه این سند برای اولین بار در کشور توسط استان مرکزی تدوین شده است، گفت: متاسفانه با وجود اقدامات موثر، سرعت تخریب منابع طبیعی بیش از ۵ برابر سرعت اصلاح و احیا می‌باشد به عنوان مثال اگر سالانه برای منابع طبیعی یک میلیارد تومان هزینه شود در مقابل، به اندازه ۵ میلیارد تومان خسارت وارد شده است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی افزود: تغییرات اقلیمی، کمبود آب شیرین و بیابان زایی از مهم‌ترین چالش‌های جهانی است که استان مرکزی نیز با آن درگیر می‌باشد، در این شرایط همه نهادها باید در برابر این چالش احساس مسئولیت کنند و برای اجرای سند همکاری لازم را داشته باشند.
وی گفت: سند «ارتقای فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی استان» یک سند فرهنگی است که شامل سه بخش می‌شود، در بخش اول بیان مساله و موارد مرتبط با این موضوع همچون چیستی منابع طبیعی و مشکلات پیش رو، و بخش دوم نیز مبانی قانونی بیان شده است و اینکه اگر بخواهیم در راستای حفاظت از منابع طبیعی صرفاً از اهرم قانون استفاده کنیم با توجه به سطح وسیع تخلفات موفق نخواهیم شد.
یوسفی در ادامه گفت: در بخش سوم این سند وظایف دستگاه‌های دولتی تبین و توصیه شده است، این برنامه‌ها محول نشده بلکه دستگاه‌ها با توجه به اعلام آمادگی، شرح وظایف را به عنوان توافق در اجرا، پذیرفته‌اند.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان با اشاره به اینکه این سند تا سال ۱۴۰۴ اجرا خواهد شد، گفت: دفتر امور اجتماعی استانداری و سمن‌های محیط زیست در پایش و ارزیابی اجرای سند مشارکت دارند. این سند از ۲۸ آذرماه سال ۹۵ حالت اجرایی به خود گرفته و بیش از ۳۰ دستگاه مشارکت داشته‌اند و تاکنون ۳ هزار و ۶۰۰ نفر از کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان تحت آموزش‌های این سند قرار گرفته‌اند.

خبر جدید  بهره برداری از ۴۰خانه ورزش روستایی در استان مرکزي

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد