18:48:26 - دوشنبه 22 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سرانه تعمیرات مدارس در استان مرکزی برای هر متر مربع فضای آموزشی ۲ هزارمترمربع است
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی گفت: سرانه تعمیرات مدارس در استان مرکزی برای هر متر مربع فضای آموزشی ۲ هزارمترمربع است .
سرانه تعمیرات مدارس در استان مرکزی برای هر متر مربع فضای آموزشی ۲ هزارمترمربع است

بهگزارش خبرگزاری تسنیم از ساوه، حسین محمدی ظهر امروز در سیزدهمین جشنواره خیران مدرسه ساز ساوه با اشاره به رویکرد امسال مجمع خیران مدرسهساز اظهارداشت: امسال رویکرد مجمع خیران مدرسه ساز کشور ایمن سازی مدارس است و سازمان نوسازی مدارس استان مرکزی نیز همپای مجمع در ایمن سازی فضاهای آموزشی تلاش میکند.

وی افزود: سرانه فضای آموزشی در شهرستان ساوه چهار مترمربع است که حدود هشت دهم با میانگین استانی فاصله دارد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی تصریح کرد:هم اکنون هشت پروژه نیمه تمام آموزش درشهرستان ساوه وجود دارد که به سبب مشکلات مالی ۶ پروژه متوقف شده که برای تکمیل این پروژه حدود هشت میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم، ۸۰۲ کلاس غیرمستحکم درساوه وجود دارد که باتوجه به برنامه ریزیهای انجام گرفته منابع خوبی برای تجهیز فضای آموزشی اختصاص داده شده است.

محمدی بیان کرد:همچنین در شهرستان ساوه ۴۵۹ کلاس دو نوبته و هشت مدرسه با هشت کلاس داریم که این مهم دور از عدالت آموزشی است.

خبر جدید  ۴۳ درصد جرایم استان مرکزی در حوزه بانکداری الکترونیکی است

وی خاطرنشان کرد: حدود۳۵۵ کلاس در شهرستان ساوه نیازمند استاندارد سازی هستند با توجه به رویکرد خیران دربحث ایمن سازی بخشی از منابع خیران برای ایمن سازی و استانداردسازی آنها اختصاص داده میشود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی اضافه کرد: مشکل و دغدغه ما درخصوص تعمیر فضای آموزشی است، سرانه تعمیرات دراستان مرکزی برای هر متر مربع فضای آموزشی ۲ هزارمترمربع است که نیازمند اعتبارات ملی وخیران هستیم.

ساخت و توسعه فضاهای آموزشی در شهرستان ساوه ضروری است

فرماندار ساوه نیز گفت: شهرستان ساوه به سبب مهاجرپذیر بودن وصنعتی بودن درسالهای اخیر با افزایش جمعیت مواج بوده، بنابراین ساخت و توسعه فضاهای آموزشی ضروری است.

خبر جدید  ‌فرزندان شهدای مدافع حرم ‌اراک تجلیل شدند

علی میرزایی با اشاره به جایگاه خیران اظهار داشت: شهرستان ساوه به سبب مهاجرپذیر بودن وصنعتی بودن درسالهای اخیر با افزایش جمعیت مواج بوده، بنابراین ساخت و توسعه فضاهای آموزشی ضروری است.

وی افزود: باتوجه به کمبود اعتبارات دولتی خیران نیکاندیش ساوجی با ساخت مدارس در مناطق کم برخوردار کمک شایستهای به توسعه و تامین فضاهای آموزشی کردهاند.

فرماندار ساوه تصریح کرد: در دین مبین اسلام مشارکت در امور خیراقدامی شایسته بوده و دراین میان جایگاه خیران مدرسهساز که خود را از تعلقات دنیوی رها کرده ومال خود را در راستای ارتقا دانش افراد به کار گرفتهاند جایگاهی بسیار رفیع در دنیا و آخرت برای خود رقم زدند.

کمک ۷۰ میلیارد ریالیخیران ساوجی برای ساخت مدرسه

رئیس آموزش و پرورش ساوه نیز دراین مراسم با اشاره به کمکهای خیران مدرسهساز در شهرستان ساوه گفت: شهرک علوی از مناطق تازه احداث شده شهر است که قطعا اگر همت خیران برای ساخت مدرسه نبود، با مشکلات زیادی در تامین فضای اموزشی روبه رو بودیم.

خبر جدید  پارک ترافیک در شهرستان‌های استان مرکزی ساخته می‌شود

ابراهیم فرآشتیانی افزود: به همت خیران مشکل فضای آموزشی تا حدودی در مناطق کم برخوردار از جمله حاج بلوک و شهرک علوی برطرف شده و تا مهر امسال نیز با بهره برداری از مدرسه خیرساز دیگری در منطقه حاج بلوک، شمار واحدهای آموزشی این منطقه افزایش مییابد.

وی تصریح کرد: اکنون حدود ۷۰ میلیارد ریال کمک از سوی خیران مدرسه ساز ساوجی برای هزینه خرید زمین و ساخت واحدهای آموزشی در این شهرستان تامین شده است.

رئیس آموزش و پرورش ساوه ادامه داد: امروز عملیات ساخت یک مجتمع آموزشی در ساوه آغاز میشود که با بهره برداری از آن، شاخص فضاهای آموزشی شهرستان تا حدودی برطرف میشود.

فرآشتیانی خاطرنشان کرد: ساخت این مجتمع آموزشی با ۱۰۰ میلیارد ریال از سوی خیران مدرسه ساز، تامین اعتبار شده است.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد