19:44:44 - پنج‌شنبه 11 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ساوه در زمینه زیرساخت های فرهنگ و هنر فقیر است
ساوه – ایرنا – رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوه، ‌گفت: زیر ساخت های فیزیکی برای اجرای برنامه های فرهنگی و هنری در این شهرستان فقیر است و ظرفیت های موجود با جمعیت کنونی همخوانی ندارد.
ساوه در زمینه زیرساخت های فرهنگ و هنر فقیر است

«حسین محمودی فر» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا،‌ افزود: شهر ۲۲۰ هزار نفری ساوه‌ اکنون یک مجتمع فرهنگی و ۲ باب سالن برای اجرای برنامه های هنری دارد که پاسخگوی نیاز گروه های مختلف هنری و جمعیت این شهر، ‌نیست.
وی اظهار داشت: مجتمع فرهنگی ساوه در زمانی ساخته شد که جمعیت این شهر حدود ۷۰ تا ۸۰ هزار نفر بود ولی اکنون جمعیت این شهر به بیش از ۲۲۰ هزار نفر افزایش یافته و به همین دلیل میزان عرضه برنامه ها با تقاضایی که در جامعه وجود دارد،‌ همخوانی ندارد.
محمودی فر گفت: در چنین شرایطی نیاز است که دولت و شهرداری نسبت به ساخت مجتمع های فرهنگی، سراهای محله و سایر زیرساخت های که مورد نیاز، اقدام کنند.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه گفت: انتظار جامعه هنری این است که شهرداری ساوه در خصوص ساخت یک پردیس فرهنگی که نیازهای جمعیتی شهر را برآورده کند، اقدام نماید.
وی اظهار داشت: مشکل کمبود زیرساخت در بخش نوبران و شهر آوه با حدود پنج هزار نفر جمعیت بسیار شدیدتر است و هیچگونه فضای فرهنگی در این شهرها وجود ندارد.
به گفته این مسئول، در شهر غرق آباد نیز ساخت یک مجتمع فرهنگی از سال ۱۳۸۴ آغاز شد اما به دلیل کمبود اعتبار هنوز تکمیل نشده و در مرحله اسکلت و سفت کاری متوقف مانده است.
محمودی فر اظهار داشت: با وجود خرده فرهنگ های متعدد و نیز الحاق ۲۲ منطقه حاشیه ای به شهر ساوه در سال های اخیر که از عوامل اصلی بروز آسیب های اجتماعی است، زیرساخت های فرهنگی و هنری این شهر باید ارتقا یابد.
وی ادامه داد: در شهرستان ساوه هیچ گونه سالن تخصصی سینما وجود ندارد و سینمای کنونی نیز در یک سالن غیر تخصصی و با استفاده از امکانات موجود اداره فرهنگ و ارشاد فعالیت می کند.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه افزود: مشکل نبود سالن های تخصصی در حوزه موسیقی و تئاتر نیز محسوس است و اکنون در شهرستان ساوه با وجود ساخت تالارهای متعدد، فضای مناسبی برای اجرای کنسرت های موسیقی و نمایش های تئاتر وجود ندارد.
وی همچنین بر ضرورت حمایت از هنرمندان بومی در شهرستان ساوه تأکید کرد و گفت: در حالی که هنرمندان بسیار توانمندی در حوزه های مختلف موسیقی، تئاتر، استندآپ کمدی فعالیت می کنند، لازم است همه ارگان ها از جمله اداره کل فرهنگ و ارشاد استان مرکزی و متولیان شهر ساوه در اجرای برنامه های مناسبتی،‌ شاد و کنسرت های موسیقی و تئاتر اولویت را به دعوت از هنرمندان این شهر اختصاص دهند.
در شهرستان ساوه یک هزار و ۵۰۰ هنرمند در قالب هشت انجمن و حوزه های مختلف فعالیت می کنند.
/۳۰۷۵/ ۶۵۳۹

خبر جدید  قهرمانی ساوه در رقابت‌های منطقه‌ای کشتی


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

بر چسب ها: , , ,
تبليغات
بانک پاسارگاد