20:34:37 - پنج‌شنبه 21 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ساوجی ها پارسال ۷۹ هزار پیام امدادی به شرکت گاز فرستادند
ساوه – ایرنا – رئیس شرکت گاز شهرستان ساوه‌ گفت: امدادگران این شرکت در سال گذشته بیش از ۷۹ هزار پیام امدادی از شهروندان ساوجی دریافت کردند که ۱۶ مورد از آنها مربوط به انفجار،‌ آتش سوزی و گازگرفتگی بود.
ساوجی ها پارسال ۷۹ هزار پیام امدادی به شرکت گاز فرستادند

«عباس اکبری» روز پنجشنبه به ایرنا گفت:‌ بر اساس بررسی های انجام شده،‌ بیشتر موارد حوادث منجر به انفجار و آتش سوزی به دلایلی از قبیل دقت نکردن شهروندان در استفاده از وسائل گاز سوز، استفاده از وسائل گازسوز غیر استاندارد، رعایت نکردن طول شیلنگ در این وسائل، توسعه غیر ایمن و سیستم لوله کشی خانگی غیرمجاز بوده است.
وی همچنین دلیل اصلی وقوع حوادث منجر به گازگرفتگی در ساوه را کنترل نکردن مسیر دودکش وسایل گاز سوز و بخاری های منازل عنوان کرد و افزود: به مشترکان گاز طبیعی توصیه می شود از باز بودن مسیر دودکش وسایل گاز سوز در منازل و محل کار خود اطمینان حاصل نمایند.
اکبری در ادامه به اجرا و تکمیل طرح گازرسانی به بخش های نخست و دوم گلخانه ایی آوه اشاره کرد و گفت: با اتصال این مراکز گلخانه ای ضمن کاهش آلودگی هوا و تامین سوخت پایدار، در مصرف سالانه سه و نیم میلیون لیتر سوخت مایع صرفه جویی شده است.
رئیس شرکت گاز شهرستان ساوه همچنین میزان مصرف گاز ۱۰۵ هزار مشترک خانگی (۹۶ هزار مشترک) و عمومی (۷۰۰ مشترک) در سال ۹۷ را افزون بر ۶۷۰ میلیون مترمکعب عنوان کرد.
وی افزود: عبور همراه با آرامش از زمستان ۹۷ نتیجه تلاش گروهی و همت مضاعف کارکنان و اعمال مدیریت و برنامه ریزی مناسب شرکت گاز شهرستان ساوه بود.
اکبری گفت: اکنون ۲۰ هزار مشترک در ۱۳۰ روستای شهرستان ساوه معادل ۹۵ درصد از روستاهای با بیش از ۲۰ خانوار از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.
وی اظهار داشت: ۱۲ روستا از ۲۲ روستای شهرستان ساوه در برنامه گازرسانی این شرکت قرار دارند که امید است در سال های آینده با حمایت مسئولان عملیاتی شود.
رئیس شرکت گاز شهرستان ساوه در مورد گازرسانی به مناطق حاشیه نشین، گفت: با اجرای شبکه گاز، اکنون مناطق حاشیه ای مانند عباس آباد شمالی و جنوبی، فانوس آباد و ساکنان منطقه سید جمال الدین اسدآبادی در شهر ساوه تحت پوشش شبکه گاز شهری قرار گرفته اند.
شهرستان ساوه دارای چهار شهر (ساوه،‌ نوبران، ‌غرق آباد و آوه) و نیز بیش از ۲۰۰ روستا است که در مجموع با ۲۸۵ هزار نفر جمعیت پس از اراک،‌ دومین شهرستان پرجمعیت استان مرکزی محسوب می شود.
۶۵۳۹/۳۰۷۵

خبر جدید  جنگل کاری در 400 هکتار از اراضی اراک آغاز شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد