12:35:24 - سه‌شنبه 14 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 ساماندهی ۲۸۰ حلقه چاه غيرمجاز در استان مرکزی
استاندار مرکزی در نشست شورای حفاظت از منابع آب استان گفت: امسال ۲۸۰ حلقه چاه غیر مجاز با رویکرد صیانت از سفره‌های آب زیرزمینی در این استان مسدود می‌شود.
 ساماندهی ۲۸۰ حلقه چاه غيرمجاز در استان مرکزی

به گزارش گروه استانهای خبرگزاری آنا از استانداری مرکزی، سیدعلی آقازادهدر نشست شورای حفاظت از منابع آب استان مرکزی اظهار کرد: انسداد چاههای غیرمجاز در این استان باید بر اساس اولویت و چاههایی که بیشترین برداشت را از سفرههای زیر زمینی دارند، انجام شود.

وی ادامه داد: سال گذشته ۴۰۰ حلقه چاه غیرمجاز در استان مرکزی مسدود شده که این مهم نشان از عملکرد مناسب شورای حفاظت از منابع آب است.

استاندار مرکزی با یادآوری افزایش ۷۰ تا ۱۰۰ درصدی بارشها در سال آبی جاری خاطرنشان کرد: با وجود افزایش بارشها در این مدت مسئولان و مردم باید صرفهجویی در بخش آب شرب و کشاورزی را در دستور کار خود قرار دهند.

آقازاده یادآور شد:سال گذشته ۳۳ دستگاه کنتور هوشمند روی چاههای دشت زرند استان مرکزی نصب شده است؛ در صورتی که در سالهای پیش از آن، تنها ۳۳ دستگاه کنتور در این دشت، نصب شده بود.

وی ادامه داد: نیاز است ۲۰ تا ۳۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق بخش کشاورزی و تسهیلات بانکی توسط فرمانداران برای تجهیز چاههای بخش کشاورزی به کنتورهای هوشمند در شهرستانهای استان مرکزی اختصاص یابد.

استاندار مرکزی گفت: یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون متر مکعب آب در بارندگیهای اخیر پشت بندها و سدهای خاکی استان ذخیرهسازی شدهکه ذخیره این میزان آب میتواند تحول بزرگی را در کشاورزی استان رقم بزند.

آقازاده افزود: سیلاب به برخی از این بندها و سدهای خاکی خساراتی وارد کرده که نیاز است از محل اعتبارات شهرستانها و امور روستایی استانداری مرکزی، این سدها بازسازی و تعمیر شوند.

انتهای پیام/۴۱۲۲/۴۱۱۷/

خبر جدید  مکتب عاشورایی سرمایه نظام در رویارویی با توطئه دشمنان است


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد