11:49:10 - سه‌شنبه 14 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سازمان برنامه و بودجه به هیچ وجه زیر بار اعتبارات راه‌اندازی قطار شهری اراک نمی‌رود
رئیس مدیریت و برنامه‌ریزی استان مرکزی گفت: سازمان برنامه و بودجه به هیچ وجه زیر بار اعتبارات راه‌اندازی قطار شهری اراک نمی‌رود.
سازمان برنامه و بودجه به هیچ وجه زیر بار اعتبارات راه‌اندازی قطار شهری اراک نمی‌رود

بهگزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، رقیه یادگاری ظهر امروز در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای استان مرکزی با اشاره به طرح کاهش آلودگی هوای اراک اظهار داشت: مجری بازنگری طرح کاهش آلودگی هوای اراک محیط زیست است و سازمان مدیریت و برنامهریزی نقش کمیته نظارتکننده را دارد.

وی افزود: دو سال است که این کار درحال انجام بوده اما هنوز انجام نشده است، سازمان حفاظت محیط زیست کشور بنا دارد طی قراردادی سیاهه انتشار آلودگی هوا را تهیه کند که طرح کاهش آلودگی هوای اراک هم قرار شد که براساس این سیاهه انتشار پیش برود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامهریزی استان مرکزی تصریح کرد: در این سیاهه انتشار سهم آلایندهها مشخص میشود که میتوان براساس آن اقدامات موثرتری را انجام داد.

یادگاری بیان کرد: به منظور راهاندازی قطار شهری مصوبه دولت را داریم اما سازمان برنامه و بودجه این را نمیپذیرد و به هیچ وجه زیر بار اعتبارات نمیرود.

وی با اشاره به نقش شهرداری در کاهش آلودگی هوا ادامه داد: ۹۰ درصد امور روانسازی ترافیک مربوط به شهرداری است و سهم صنعت در آلایندگی کاهش چشمگیری داشته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامهریزی استان مرکزی عنوان کرد: در بحث شهری، جز افزایش تعداد ماشینها هیچ تغییری در معابر شهری ایجاد نشده است.

شهرک خودرو برای انتقال مشاغل مزاحم است نه بنگاهداری و منافع شخصی

فرماندار اراک هم در این جلسه با اشاره به طرح تبدیل برخی از خیابانهای اراک به پیادهرو گفت: تبدیل برخی از خیابانهای اراک به پیادهرو مطرح است اما هنوز اقدامی نشده که درصورت اجرایی شدن میتواند در کاهش آلودگی هوای این شهر اثرگذار باشد.

حسین بختیاری افزود: مسیر دوچرخهسواری در اراک اجرا شد اما الان عملا این مسیرها استفاده نمیشوند، بنابراین باید کار کارشناسیتر باشد، شاید در آن زمان یک مقدار با نگاه احساسی این کار انجام شد اما الان وقت آن رسیده که یک کار کارشناسی در در رابطه با آن انجام شود و شاهد فرهنگسازی در این زمینه باشیم.

خبر جدید  سیستم اجرایی استان مرکزی نیازمند تزریق خون تازه است

وی تصریح کرد: خودروهای شخصی از دیگر موارد موثر در آلودگی هوا هستند که در این زمینه لازم است مباحث مربوط به معاینات فنی جدیتر گرفته شود.

فرماندار اراک بیان کرد: با توجه به اینکه نگرانیهای سهم اصلی صنعتی بودن آلودگی کمتر شده، الان بهتر میشود آلودگی هوا را مدیریت کرد.

بختیاری با اشاره به هدف ایجاد شهرک خودرو ادامه داد: هدف از ایجاد این شهرک انتقال مشاغل مزاحم بود، در مقطعی شهرک خودرو از اهداف اصلی دور شد و به جای بحث اجتماعی، ارزش افزوده و منافع شخصی مطرح شد.

وی ادامه داد: این شهرک به منظور انتقال مشاغل مزاحم است نه بنگاهداری، نمایشگاهداری و حرکت به سمت منافع شخصی که خوشبختانه به تازگی به سمت هدف اصلی سوق پیدا کرده است.

معاینه فنی ناوگان شهری اجباری شود

مدیرعامل شبکه منابع طبیعی و محیط زیست استان مرکزی هم در این جلسه با اشاره به فعالیت شبکه منابع طبیعی و محیط زیست گفت: این شبکه مرجع اجرایی نیست و درراستای تسهیل امور و حمایت از سمنها، ارتباط مردم با سمنها و سمنها با دولت را تسهیل میکند.

خبر جدید  بیش از ۱۷۰ زوج در استان مرکزی از پوشش کمیته امداد خارج شدند

محمد جلیلی افزود: در واقع درراستای رسالت خود به دنبال این هستیم که اگر مجموعهای فعالیتی را دارد در انجام امور از پیشنهادات جمعی هم استفاده کند. شبکه منابع طبیعی و محیط زیست استان مرکزی بعنوان یک نهاد نظارت گر و مطالبه گر مردم نهاد با دستگاه های اجرایی استان همکاری و تعامل می کند و بعنوان یک سازمان اجرایی ورود نخواهد کرد .

وی با تایید سوخت توزیعی در جایگاههای سوخت استان تصریح کرد: وضعیت سوخت بنزین استان بسیار مطلوب بوده و بنزین یورو ۴ را توزیع میکنند.

مدیرعامل شبکه منابع طبیعی و محیط زیست استان مرکزی بیان کرد: درراستای کاهش آلودگی هوا، انتظار میرود که شهرداری اراک معاینه فنی را برای ناوگان شهری اجباری کند.

جلیلی با اشاره به پیشنهاد استاندار برای حذف احداث مترو و تراموا از طرح جامع حمل و نقل اراک ادامه داد: بهتر است طرحی را که میتواند به توسعه شهری کمک کند به طور کامل نادیده نگیریم و در کنار مابقی اقدامات نیمنگاهی هم به اجرای این طرح داشته باشیم.

وی ادامه داد : با جا به جایی بیبرنامه و بدون کارشناسی ایستگاههای اتوبوس شهری مخالفیم مانند حضور اتوبوسها در میدان ارگ که یکی از مراکز آموزشی با وجود بیش از ۱۰ مدرسه که سبب ورود مستقیم آلایندگی به قشر حساس خردسال و نوجوان می شود.

خبر جدید  استان مرکزی از نظر جلب و جذب گردشگر وضعیت مناسبی ندارد

فاز دوم شهرک خوردویی نیمه نخست امسال کلید میخورد

شهردار اراک هم در این جلسه با اشاره به سهم شهرداری در مدیریت آلودگی هوای اراک گفت: ماشینهای شهرداری جزء اندکی از ماشینهای سطح شهر است، شهرداری در حد خود تنها مهندسی ترافیک را میتواند داشته باشد.

محمدکریم شفیعی عنوان کرد: صنعت در بحث آلودگی خیلی مهمتر است، شهرداری تعدادی اتوبوس دارد که آنها را هم مدیریت میکند.

وی با اشاره به شهرک خودرویی گفت: درحال حاضر مشکلات فاز ۲ رفع شده و برای عملیاتی شدن، نحوه واگذاری و قیمت نیاز به مجوز شورای شهر داریم.

شهردار اراک افزود: در حال حاضر برای اجرای فاز ۲ مشکلی وجود نداریم و کار انتقال واحدها را بنا داریم از خیابان شریعتی آغاز کنیم، اما به سبب اینکه درگیری در پروژه پل شریعتی مقداری وقفه ایجاد شده که به احتمال زیاد در نیمه نخست امسال استارت کار زده میشود.

وی افزود: خودروهای ایرانی ۴ برابر استاندارد جهانی سوخت مصرف میکنند و ۵۰ برابر آلودگی ایجاد میکنند.

۹۳ درصد از نفت مصرفی پالایشگاه به فراوردههای اصلی تبدیل میشود

«علیرضا امین» مدیرعامل پالایشگاه شازند هم در این جلسه با اشاره به مصرف پالایشگاه تصریح کرد: ۲۵۰ هزار بشکه نفت خام در سال وارد پالایشگاه شازند میشود که ۹۳ درصد آن به فرآورده های اصلی تبدیل میشود و تنها ۷ درصد به نفت کوره با سطح گوگرد بالا تبدیل میشود که آن هم به کشورهای خارجی صادر میشود.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد