۱۸:۴۳:۲۳ - پنج شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
زیرساخت‌های فرهنگی شهر اراک نیازمند اصلاح است
اراک- رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر اراک گفت: اراک از جمله کلانشهرهایی است که علاوه بر رفع مشکل آلودگی هوای آن، باید زیرساخت‌های روبه فرسایش فرهنگی آن نیز اصلاح شود.
زیرساخت‌های فرهنگی شهر اراک نیازمند اصلاح است

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی سورانه روز پنج شنبه در آئین تکریم و معارفه شهردار اراک و رونمایی از سرود اراک اظهار داشت: اراک با وجود داشتن پیشینه قوی مفاخر در حوزه‌های مختلف، متأسفانه از لحاظ زیرساخت‌های فرهنگی بسیار ضعیف است و این مشکل باید اصلاح شود و در این زمینه حمایت و مساعدت همه دستگاه‌های مربوط را می‌طلبد.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر اراک تقویت انسجام مدنی، توسعه فرهنگی اراک، کاهش آسیب‌های اجتماعی، افزایش شهردوستی و تعلق خاطر زیستی را از مهمترین عوامل تأمین زیرساخت‌های فرهنگی برشمرد.

سورانه خاطرنشان کرد: پس از طرح سرود اراک و فراخوان، بیش از چهل سرود به کمیسیون فرهنگی شورا رسید که پس از بررسی در صحن رسمی شورای اسلامی و در سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اراک، یک سرود انتخاب و پس از هجده ماه کارهای مقدماتی، امروز در این مراسم رونمایی شد.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر اراک خاطرنشان کرد: همچنین ۲۸ مهرماه سالروز صدارت امیرکبیر نیز در تقویم به نام روز اراک نامگذاری شده است.

گفتنی است در این مراسم سرود اراک با آهنگسازی و تنظیم هوشنگ فراهانی از هنرمندان استان مرکزی در فرهنگسرای شهر اراک رونمایی شد.

کد خبر ۴۵۸۸۱۸۰


منبع :: https://www.mehrnews.com

تبليغات
بانک پاسارگاد