2:11:20 - شنبه 29 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
زنجیره مشارکت مردمی بهترین ابزار در حمایت از مددجویان است
اراک – ایرنا – استاندار مرکزی گفت: تقویت زنجیره مشارکت مردمی و جذب کمک های هدفمند خیران، بهترین ابزار در توانمند سازی مددجویان نهادهای حمایتی است.
زنجیره مشارکت مردمی بهترین ابزار در حمایت از مددجویان است

به گزارش ایرنا، سید«علی آقازاده» روز جمعه در مجمع عمومی خیریه توانبخشی شبانه روزی معلولان اراک، افزود: نهادهای حمایتی پل بین اقشار کم توان مالی با طیف مرفه جامعه هستند و بیشترین تلاش آن ها باید بر ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری و بهره گیری حداکثری از ظرفیت های مردمی در راستای توانمند کردن محرومان باشد.
وی گفت: ابداع طرح ها و برنامه های جدید برای مهارت آموزی و توانمند کردن مددجویان بهزیستی و کمیته امداد و هدایتگری صحیح منابع جامعه از طریق کمک های مردمی موضوعی با اهمیت و جدی است.
استاندار مرکزی اظهار داشت: کمک های مردمی جمع آوری شده در نقاط مختلف استان مرکزی باید اولویت بندی شده و بر حسب نیازهای ضروری با نظارت دقیق در ساماندهی مسایل محرومان راهبری شود.
آقازاده بیان کرد: مشارکت های مردمی استان مرکزی در راستای ساخت مراکز توانبخشی چشمگیر و قابل تقدیر است اما باید شناسایی معلولیت ها و تلاش برای پیشگیری از بروز ناهنجاری ها در دستور کار قرار گیرد.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: زنجیره مشارکت های مردمی در استان نیازمند اطلاع رسانی دقیق از وضعیت موجود و نیازهای اقشار کم توان است.
«علی اکبر کریمی» افزود: جمعیت کشور و همچنین استان مرکزی به سمت و سوی پیری گام برداشته و با توجه به اینکه پدیده سالمندی در آینده توسعه پیدا می کند باید ساخت و تجهیز مراکز نگهداری از سالمندان در نقاط مختلف استان در دستور کار قرار گیرد.
وی ادامه داد: باید یک مسیر ارتباطی بین جوانان و نوجوانان جامعه با مراکز نگهداری از معلولان و سالمندان ایجاد شود تا از این طریق فرهنگ نگهداری و احترام به سالمندان در جامعه تقویت شود.
در این آیین عملیات اجرایی ساخت مرکز خیریه توانبخشی و نگهداری معلولان در زمینی به مساحت ۴۴ هزار و ۸۷۸ متر مربع و در بخش های ساختمان اداری، کلینیک تخصصی، آسایشگاه سالمندان، آسایشگاه معلولان، آسایشگاه بیماران روانی، پارک و فضای سبز، سالن ورزشی، انبار و تاسیسات به صورت ویدئو کنفرانس آغاز شد.
بیش از ۶۵ هزار توانجو زیر پوشش خدمات حمایتی بهزیستی استان مرکزی قرار دارند.
۳۰۱۷/۳۰۷۵

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  3700 نفر با اورژانس اجتماعی استان مرکزی تماس گرفتند
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد