2:21:28 - سه‌شنبه 26 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رونق تولید-۲۵| دولت با افزایش تفویض اختیارات به مسولان استانی زمینه رونق تولید را فراهم کند
رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی با بیان اینکه مجلس وظیفه نظارتی خود در قبال شعار سال را عملیاتی می‌کند گفت: دولت با افزایش تفویض اختیارات به مسولان استانی زمینه رونق تولید را فراهم کند.
رونق تولید-۲۵| دولت با افزایش تفویض اختیارات به مسولان استانی زمینه رونق تولید را فراهم کند

سیدمهدی مقدسی درگفتوگو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به شعار سال ۹۸ باعنوان "رونقتولید" اظهار داشت: بهرغم تحریمها که در سال ۹۷ تا حدودی عرصه را برتولیدکنندگان ومردم سخت کرد، در راستای تبدیل تحریم به فرصتحمایت از صنایع داخلی در این شرایط حساسفراهم شده که انشاالله با استمرار این مسیر و توجه به ظرفیتهای داخلی، استفاده از توانمندی جوانان نخبه و شرکتهای دانش بنیان، فرهنگ سازی مناسب، رفع موانع و ایجاد فرصتهای مناسب برای تولید و ساخت تجهیزات البته با ارتقا کیفیت موردنیاز صنایع و مردم به جای توجه به کالاهای خارجی زمینه رونق اقتصادی و تولید را بیش از گذشته فراهم کنیم.

وی افزود: باتوجه به پیام حکیمانه مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب، توجه بیشتر به ظرفیت جوانان باید در دستورکار همه مسولان قراربگیرد و انتظار میرود باتوجه به شعار سال شاهد برخوردهای تشریفاتی با موضوع تولید کشورنباشیم و درمسیر اهداف و سیاستهای ابلاغی رهبرمعظم انقلاب اسلامی درخصوص رونق تولید گام برداریم.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس تصریح کرد: کشورهایی همچون ژاپن و چین و برخی کشورهای دیگر که مسیر توسعه را طی کردند تلاش در فرهنگ سازی مناسب با بسیج امکانات و استفاده حداکثری از ظرفیت داخلی داشتهاند.

خبر جدید  طرح توانمندسازی زنان سکونت‌گاه‌های غیررسمی در استان مرکزی اجرا می‌شود

مقدسی بیان کرد: با توجه به منابع طبیعی بسیاری کشور که۶ برابر نیاز کشور است و همچنین وجود منابع غنی دیگر کشور، قطعا با بهکارگیری این ظرفیتها و همچنین ظرفیت موجود در بخشهای نیروی انسانی متخصص باید گامهای بلند علمی در مسیر رونق تولید کشوربرداریم.

وی ادامه داد: انتظار میرود در سال ۹۸ با تقویت دولت هوشمند و دولت الکترونیک و همچنین مشارکت قوای سه گانه شاهد شفافسازی درعملکردها به شکل حداکثری باشیم تا فرآیندهای بروکراسی کوتاه و امکان نظارت عمومی فراهم شود و از طرفی با مسیر ردیابی و رصدعملکردها با دولت هوشمند که همان حاکمیت هوشمند است زمینهها بهتر از قبل فراهم آید.

عضو کمیسیون صنایع مجلس خاطرنشان کرد: در بودجه سال ۹۸ سعی شده منابعی برای رونق تولید در قالب تسهیلات و سرمایه در گردش و همچنین کاهش سودهای بانکی در حوزه تولید به رغم فشارهای آمریکا ایجاد شود تا زمینه رونق اقتصادی و تولید را بیش از پیش رقم بزنیم.

خبر جدید  خبر هشدار تخلیه منازل در نقاط مختلف اراک و روستاهای هم‌جوار تکذیب شد؛ مردم اخبار را از رسانه‌های رسمی دنبال کنند

وی افزود: یکی ازاقدامات ارزشمندی که درسال ۹۷ صورت گرفت خودکفایی در تولیدبنزین بود که باید در سایر امور از جمله بخش کشاورزی و باتوجه بیشتر به کشاورزان و تامین به موقع نهادههای کشاورزی و توجه به آبیاری تحت فشار در راستای استفاده بهینه از منابع آبی زمینه رشد بخش کشاورزی و افزایش تولید در سطح را بیشتر فراهم آورد.

مقدسی تصریح کرد: در استان مرکزی نبایداز ظرفیت بالای بخش کشاورزی غافل شد بلکه باتوجه به نیاز مردم به محصولات کشاورزی، دامی، زراعی و آبزیان با بسیج امکانات دغدغه فعالان بخش کشاورزی مرتفع شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی عنوان کرد: یکی از راههای رونقتولید، اصلاح ساختار دولت است و افزایش تفویض اختیارات به مسولان استانی به منظور تصمیمگیری در مواقع حساس باید زمینه فعالیتهای متعدد در شهرستانها و استانها بیش از گذشته فراهم شود.

خبر جدید  ۲۳۰ طرح حوزه تولید بالای ۶۰ درصد پیشرفت در استان مرکزی وجود دارد

وی ادامه داد: فراهم کردن شرایط اشتغال، کیفیسازی فعالیتشرکتهای دانش بنیان و توجه به واحدهای کوچک و متوسط مورد توجه قرارگیرد و از سوییموضوع مبارزه با قاچاق کالا بهصورت جدی در دستور کار دولت قرار گیرد تا به شکل عملی زمینه حمایت از تولید و در نهایت رونق اقتصادی بیش از گذشته فراهم شود.

مقدسی ادامه داد: مجلس نیز با استفاده از ظرفیت کمیسیونهای تخصصی، دانشگاهها و مراکز پژوهشی همچون سال ۹۷ با اصلاح قوانین گذشته و کوتاهتر کردن مسیرها و همچنین بامصوبههای جدید و البته ارائه لوایح توسط دولت بهصورت عملی زمینه رونق اقتصادی و توسعه کشور را فراهم خواهد کرد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس افزود: برای رسیدن به اهداف باید از ظرفیت مردم بیشتر از گذشته استفاده شود، بنابراین به مردم باید بیشتر اعتماد شود و به جای پاک کردن صورت مسئله با خدمت صادقانه در جهت حل مشکلات مردم تلاش کرد.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد