3:11:07 - یکشنبه 30 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
روزنامه وقایع: بازار داغ شغل های سرد
بازار داغ شغل های سرد و کسب و کارهایی که در زمستان رونق دارند، از عنوان های خبری شمار ۱۰۰۶ روزنامه وقایع استان مرکزی است که به قلم «مهدیه مهدوی» نوشته شده است.
روزنامه وقایع: بازار داغ شغل های سرد

کسی در تابستان دنبال خرید برف پاک ‌کن نیست، فکرش را هم نمی‌کند که پشت بام خانه‌اش عایق جدید بخواهد، وقتی هوا سوز زمستانه خود را به رخ می‌کشد بازار شغل‌های فصلی هم کم کم داغ می‌شود.
در حالی که برخی کارشناسان بر این باورند که مشاغل فصلی می‌تواند بخشی از معضل بیکاری را پوشش دهد، اما ناپایداری این دسته مشاغل و محدود شدن آن ها به بازه زمانی خاص در سال موجب شده تا این مشاغل در زمره فعالیت های موقت قلمداد شوند.
در قانون کار ماهیت برخی مشاغل و قراردادهای کار، مستمر و دائمی و برخی دیگر فصلی و موقت تعریف شده است.
مشاغل فصلی در زمره کارهای نامستمر و غیردایم محسوب می‌شوند و کارگران این دسته شغل‌ها قراردادهای موقت دارند و چنانچه تغییر عمده‌ای در ماهیت شغلی آن ها ایجاد نشود تا زمانی که همچنان به آن شغل اشتغال داشته باشند به عنوان کارگر فصلی شناخته می‌شوند.
کارگران فصلی بیشتر در بخش های کشاورزی و ساختمانی مشغول به کارهستند این دسته کارگران در ۶ ماهه نخست سال که فصل ساخت وساز و تولید و برداشت محصول است درآمد دارند و با پایان یافتن آن دست از کار می‌کشند.
در بسیاری از طرح‌های ساختمانی یا کارخانه‌های برنج کوبی، کنسرو رب و قند و چغندر که فصل تولیدشان نیمه نخست سال است، کارگران به سرعت مشغول کار هستند و با آغاز فصل سرما بیکار می‌شوند.
عایق کاری پشت‌بام‌ها و استخرها، فروش برف پاک‌کن و ضدیخ، خشکشویی‌ها، قهوه‌خانه‌ها، قالیشویی‌ها، لبوفروشی و گل‌فروشی نیز از جمله شغل‌های فصلی است که برف و باران و تغییرات آب و هوایی به آنها رونق می‌دهد.
به گفته کارشناسان، کارگران مشاغل فصلی حقوق و دستمزد ناچیزی دریافت می‌کنند فاقد هرگونه بیمه و مزایای شغلی هستند و از این رو هیچ پشتوانه مالی یا بیمه‌ای در دوران بازنشستگی ندارند.
سفید خطرناک درباره تشدید مشکلات چشمی در فصل زمستان، خاطرات حاج سیاح، صدور کارت تردد سگی و دستگیری یک دهیار به اتهام اختلاس از دیگر عنوان های خبری روزنامه وقایع استان مرکزی است.
روزنامه وقایع استان با مشی سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و ورزشی با مدیرمسئولی و صاحب امتیازی« نیره یوسفی راد» منتشر می شود.
استان مرکزی دارای سه روزنامه، ۳۲ هفته نامه، ۱۱ دو هفته نامه، ۲۶ ماهنامه، سه ۲ ماهنامه، ۱۸ فصل نامه است.
۶۹۹۱/۶۰۱۳/

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  72 بقعه استان مرکزی میزبان طرح نوروزی و آرامش بهاری است
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد