12:10:42 - سه‌شنبه 14 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
روزانه بیش از یک تن پسماند عفونی در ساوه جمع آوری می شود
ساوه- معاون شهردار ساوه گفت: روزانه یک تن پسماند عفونی از سطح شهر ساوه جمع‌آوری می‌شود که دو سوم آن متعلق به بیمارستان‌ها و مابقی نیز مربوط به درمانگاه ها و مطب پزشکان است.
روزانه بیش از یک تن پسماند عفونی در ساوه جمع آوری می شود

به گزارش خبرگزاری مهر، محسن مددی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: تفکیک زباله‌های بخش درمان اعم از عفونی و عادی و بی‌خطرسازی پسماندهای عفونی بر عهده واحدهای درمانی است و سازمان مدیریت پسماند شهرداری براساس قانون، وظیفه حمل، دفن و یا امحاء این زباله‌ها را برعهده دارد.

وی با بیان اینکه مرجع نظارت بر این موضوع اداره محیط زیست است، تصریح کرد: عمده مشکل موجود در این زمینه هزینه است، چراکه سیستم حمل و دفن این زباله‌ها با سایر زباله‌های شهری متفاوت بوده و هزینه‌های آن از زباله‌های عادی بیشتر است.

خبر جدید  پویش ملی جمعه های کم زباله

معاون شهردار ساوه یادآور شد: اگر زباله‌های بیمارستانی به درستی مدیریت و دفع نشود تهدیدی برای سلامت شهروندان است لذا باید ایمن سازی و تحت شرایطی خاص دفن شوند.

مددی اظهار داشت: براساس تعریف ارائه شده از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، وسایل آلوده به خون و ترشحات بیماران، بافت‌ها و پسماندهای جراحی، انواع سرنگ، آنژیوکت، باند، پنبه، زواید تزریقات و پانسمان، دستکش‌ها، ست و کیسه خون، ماسک بیمار، انواع وسایل برنده، پسماندهای دارویی و حتی پس مانده غذای بیماران، جزو زباله‌های عفونی و بیمارستانی محسوب می‌شود.

کد خبر ۴۶۱۶۵۹۱


منبع :: https://www.mehrnews.com

خبر جدید  عده‌ای برای بهره‌برداری سیاسی اصرار بر اجرای پروژه غیر فنی پل سنجان دارند
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد