4:13:06 - پنج‌شنبه 25 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رفع مشکلات کارخانه پروفیل صفا ساوه در دستور کار است
ساوه – ایرنا – معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: کارخانه لوله و پروفیل صفا ساوه از صنایع مهم کشور محسوب می شود و رفع مشکلات این واحد تولیدی در دستور کار مدیریت ارشد استان قرار دارد.
رفع مشکلات کارخانه پروفیل صفا ساوه در دستور کار است

به گزارش ایرنا، «بهروز اکرمی» عصر چهارشنبه در بازدید از کارخانه لوله و پروفیل صفا اظهار داشت: این کارخانه به دلیل برخی مشکلات مانند کمبود نقدینگی و بدهی های مالیاتی امکان تولید با ظرفیت کامل را ندارد به همین دلیل تلاش می شود با رفع مشکلات، حجم تولید و اشتغال آن افزایش یابد.
وی افزود: در بازدید از این کارخانه، مشکلات تولیدی و صنعتی از سوی مدیرعامل شرکت بیان شد که مشکلات و موانع این واحد تولیدی را از طریق استان به وزارت صنعت، معدن و تجارت منعکس می شود.
معاون استاندار مرکزی گفت: بر اساس اعلام مدیران کارخانه لوله و پروفیل ساوه، کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش از مهمترین مشکلات این شرکت است و در صورت رفع این مشکل و تقویت ظرفیت تولید، امکان افزایش اشتغال این مجموعه تا سه برابر میسر است.
مدیر عامل کارخانجات نورد لوله و پروفیل صفا نیز گفت: قراردادهای خارجی این شرکت به عنوان یکی از بزرگترین لوله سازهای جهان به دلیل ممنوع الخروج بودن مدیران آن همچنان لغو است و کارخانه صفا همچنان در لیست سیاه قرار دارد.
«محمد رستمی صفا» افزود: حساب های بانکی این شرکت به دلیل بدهی مالیاتی همچنان مسدود است و امکان انعقاد قرارداد خارجی نیز وجود ندارد.
وی اظهار داشت: مشکلات مربوط به بیمه با همکاری مسئولان سازمان تامین اجتماعی حل شده و حساب های بانکی شرکت که به دلیل بدهی به تامین اجتماعی مسدود شده بود، باز شد اما مشکلات مالیاتی باعث شده که حساب ها همچنان مسدود باشد.
وی گفت: اصل بدهی های مالیاتی از سوی شرکت پرداخت شده و جرایم آن نیز براساس قوانین موجود باید بخشیده شود.
مدیرعامل کارخانه لوله و پروفیل صفا گفت: اشتغال این کارخانه از چهار هزار نفر به یک هزار و ۵۰۰ کارگر کاهش یافته و ظرفیت تولیدی نیز به کمتر از ۳۰ درصد توان واقعی آن رسیده است اما اگر حساب های بانکی شرکت مفتوح شود و زمینه صادرات تولیدات میسر شود، می توان تا پایان سال ۱۳۹۹ اشتغال این کارخانه را به حدود پنج هزار و ۵۰۰ نفر رساند.
ایرنا در تاریخ ۱۸ دی سال گذشته در گزارشی با عنوان «نبض لوله و پروفیل ساوه به کندی می زند» مشکلات این کارخانه که از بزرگترین واحدهای تولیدکننده انواع لوله در دنیا محسوب می شود را بررسی کرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی در پایان سفر روز جاری به شهرستان ساوه با حضور در بیمارستان شهید مدرس ضمن ارزیابی مشکلات این مرکز درمانی، از بیماران نیز ملاقات کرد.
شهرستان ساوه با افزون بر ۵۰۰ کارخانه تولیدی و صنعتی از قطب های حوزه صنایع کشور محسوب می شود.
۶۵۳۹/۳۰۷۵

خبر جدید  سامانه بیمه بیکاری در شهرستان فراهان برقرار شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد