۲:۲۱:۱۲ - یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رفع مشکلات حوزه تامین وتوزیع نهاده ها توسط جهاد کشاورزی ضروری است
اراک- معاون امور اقتصادی استاندار مرکزی گفت: رفع مشکلات مربوط به تامین و توزیع نهاده ها و ساماندهی این امر توسط وزارت جهاد کشاورزی در راستای تنظیم بازار ضروری است.
رفع مشکلات حوزه تامین وتوزیع نهاده ها توسط جهاد کشاورزی ضروری است

به گزارش خبرنگار مهر، سعید فرخی عصر شنبه در نشست ستاد تنظیم بازار استان مرکزی در اراک اظهار داشت: ستاد تنظیم بازار استان قطعاً نمی‌تواند شوک حاصل از تلاطم و افزایش قیمت در سطح ملی را مدیریت کند، اما می‌تواند شرایط را از نظر نحوه توزیع اقلام بهبود ببخشد، همانند اقدامی که در سال گذشته در استان برای تأمین و توزیع اقلام اساسی، لاستیک و نهاده‌های دامی انجام شد.

معاون امور اقتصادی استاندار مرکزی افزود: سال گذشته در دو مرحله سعی کردیم قیمت گذاری را رعایت کنیم و قرار نیست امسال نیز با مشکلات سال گذشته مواجه باشیم چراکه تجربه لازم را به دست آورده ایم.

وی بیان کرد: از وزارت جهاد کشاورزی بابت نحوه قیمت گذاری‌های پارسال گلایه مند هستیم، چرا که بازار را با هیجان مواجه کردند. به نظر می‌رسد ضعفی در توزیع نهاده‌ها وجود دارد و این امر دست ما را در کنترل قیمت‌ها کوتاه کرده است، اما ستاد تنظیم بازار استان همچنان کنترل بازار را پیگیری می‌کند.

معاون امور اقتصادی استاندار مرکزی خاطرنشان ساخت: تلاش داریم به نحوی عمل کنیم که قیمت مرغ در استان تحت کنترل قرار گیرد و مشکلی از نظر تأمین و توزیع آن وجود نداشته باشد. اما تا زمانی که سیستم توزیع و قیمت نهاده‌ها در وزارت کشاورزی ساماندهی نشود، مشکلات همچنان وجود دارد.

فرخی تصریح کرد: انتظار می‌رود که وزارت جهاد کشاورزی هر چه سریع‌تر مسائل این حوزه از جمله مشکلات مربوط به نهاده‌ها را رفع کند تا ما نیز در ستاد تنظیم بازار استان بتوانیم به نحو مطلوب و با بهره گیری از تجربیات کسب شده در سال گذشته، وظایف این ستاد را اجرایی کنیم.

کد خبر ۴۵۸۹۷۷۳


منبع :: https://www.mehrnews.com

تبليغات
بانک پاسارگاد