14:29:03 - سه‌شنبه 25 ژوئن 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رتبه پنجم استان مرکزی در تولید گل‌محمدی در کشور
ایلنا: مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: این استان رتبه پنجم تولید گل‌محمدی در کشور را به خود اختصاص داد.
رتبه پنجم استان مرکزی در تولید گل‌محمدی در کشور

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: این استان رتبه پنجم تولید گل‌محمدی در کشور را به خود اختصاص داد. به گزارش ایلنا، علی اصغر زارعی از پیش بینی برداشت ۲ هزار و ۲۰۰ تن گل محمدی از سطح زیرکشت ۹۹۰ هکتار اراضی زیر کشت این محصول در استان خبر داد و گفت: گل محمدی به عنوان سلطان گیاهان معطر جهان، یکی از گیاهان اندمیک (بومزاد) کشور است که با توجه به بررسی‌های به عمل آمده به نظر می رسد یکی از خاستگاه‌های اولیه پیدایش آن استان مرکزی باشد.
 
زارعی افزود: در حال حاضر سطح زیر کشت باغات گل محمدی استان حدود ۹۹۰ هکتار بوده که از این سطوح شامل ۳۶۵ هکتار سطح غیر بارور و بقیه بارور است.
 
وی در ادامه برنامه پیش بینی شده توسعه باغات گل محمدی در سال گذشته حدود ۱۳هکتار گزارش شد و توسعه حدود ۳۰۰ هکتاری نسبت به برنامه را اعلام کردند.
 
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی میزان تولید گل محمدی در سال جاری را حدود ۲ هزار و ۲۰۰ تن برآورد کرد و متوسط عملکرد گل تر گل محمدی در هکتار، در استان را بیش از ۵ تن اعلام کرد که این عملکرد در مقایسه با میانگین کشوری ۵۰۰ کیلوگرم بالاتر است.
 
زارعی گفت: یکی دیگر از پتانسیل های فرآورده های گل محمدی از قبیل اسانس بوده که پیش بینی می شود سالجاری ۶۰ کیلو اسانس تولید شود که ارز آوری خوبی برای استان مرکزی خواهد داشت.
 
 استان مرکزی در حال حاضر با توجه به سطح زیر کشت و تولید گل محمدی رتبه پنجم کشور را دارد..
منبع :: رتبه پنجم استان مرکزی در تولید گل‌محمدی در کشور

خبر جدید  بازگشت باران به خانه + عکس
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد