3:30:12 - یکشنبه 17 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
راهبرد چندجانبه نگرانه شهری نیاز مناطق محروم شهر اراک است
اراک- رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و حقوقی و املاک شورای شهر اراک گفت: عامل مشکلات کنونی مناطق محروم شهر اراک، فقدان استراتژی و رویکرد کلان و چند جانبه نگرانه مدیریت شهری به این مناطق است.
راهبرد چندجانبه نگرانه شهری نیاز مناطق محروم شهر اراک است

به گزارش خبرنگار مهر، ایرج رضایی روز شنبه در جلسه علنی شورای اسلامی اراک به عنوان سخنران پیش از دستور اظهار داشت: مسائل بنیادی شهر اراک روی هم انباشته شده و معلوم نیست مدیریت شهری در سطح کلان چه رویکرد جامعی در این خصوص در دستور کار دارد.

وی افزود: مدیران استان در سطوح مختلف دولتی به صورت جامع به تنظیم استراتژی و رهیافت کلان برای حل مشکلات کاربری خدمات شهری و سرانه‌های فرهنگی و اجتماعی شهر اراک اقدام کنند.

رضایی در بخش دیگر سخنان خود بیان داشت: یکی از بزرگ‌ترین و جدی ترین مسائل موجود در مناطق حاشیه نشین شهر اراک، موضوع مالکیت آنان است. به رغم اینکه این مناطق در زمره طرح خدمات شهرداری قرار دارند به سبب ساخت و سازهای غیرقانونی در چند دهه اخیر در منطقه به شدت با بحران مالکیت و تملک‌های غیرقانونی روبرو هستند.

خبر جدید  شهردار منتخب اراک در چارچوب قانون برنامه ریزی و اقدام کند

وی بیان داشت: کمتر واحد مسکونی در این مناطق می‌توان یافت که دارای سند شش دانگ باشد و یا ساخت آن تحت مدیریت شهری و مبتنی بر حداقل استاندارد ملی انجام شده باشد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و حقوقی و املاک شورای اسلامی شهر اراک، از رئیس شورای شهر خواست مواردی را چون پیگیری صدور سند شش دانگ املاک قولنامه ای و تعیین تکلیف مالکیت آنها در ۶۰ درصد از نقاط حاشیه‌ای شهر اراک، پیگیری راه اندازی مراکز درمانی و بیمارستانی به ویژه تأمین اجتماعی بر مبنای سرانه جمعیتی و تعداد بیمه شدگان در این مناطق، ایجاد سرانه آموزشی متناسب با سرانه جمعیت مناطق کم برخوردار اراک، پیگیری طرح جامع فضای سبز و پارک‌های محلی بر مبنای سرانه پراکندگی جمعیتی، وصول مالیات بر ارزش افزوده به صورت دقیق و عادلانه بر مبنای پراکندگی جمعیتی و معیارهای قانونی شرکت‌ها و کارخانه‌های تولیدی واقع در محدوده شهرستانی و استانی، وصول عوارض آلایندگی از شرکت‌های آلاینده بر مبنای عدالت و حقوق حقه ساکنین حوزه شهرستانی شهرستان اراک را در دستور پیگیری قرار دهند.

خبر جدید  سرپرست شهرداری اراک نظارت جدی برسازمان‌های تابعه را مدنظر قراردهد

رضایی ادامه داد: همچنین متوقف کردن برداشت‌های غیرقانونی و نامتعارف از هر منبع و هر نعمت خدادادی به ویژه شرکت املاح معدنی از تالاب میقان، متوقف کردن فعالیت‌های مؤسسه‌های غیرقانونی و نامتعارف، ایجاد زمینه توسعه پایدار و رونق سرمایه‌گذاری بر مبنای طرح جامع شهری به صورت اصولی و علمی نه به صورت توصیه و تحکیم، تقویت قدرت تصمیم گیری نمایندگان مردم در شوراهای اسلامی و ایجاد همدلی و همراهی با مسئولان استانی و شهری و هماهنگی در حرکت‌ها و تصمیم گیری ها و تحکیم قانون و اختیارات قانون از جمله مواردی است که باید در دستور پیگیری شورای شهر اراک قرار گیرد.

کد خبر ۴۵۶۹۷۹۹


منبع :: https://www.mehrnews.com

خبر جدید  زیرساخت‌های فرهنگی شهر اراک نیازمند اصلاح است
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد