18:32:11 - سه‌شنبه 2 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئیس مجلس در اراک: توجه کافی به ساخت سدها در کشور نشده است
رئیس مجلس گفت: در چند سال اخیر به خاطر کمبود منابع، توجه کافی به ساخت سدها در کشور نشده است.
رئیس مجلس در اراک: توجه کافی به ساخت سدها در کشور نشده است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، علی لاریجانی دقایقی پیش در نشست شورای مدیریت بحران استان مرکزی اظهار داشت: امسال پس از چندسال شاهد بارش و نزولات الهی و پس از چند سال خشکسالی را به فال نیک میگیریم، البته در مدت بارشها برخی از استانها درگیر سیل و سیلاب بودند، این درحالی است که حوادث و خسارات ناشی از بارشهای اخیر و سیلابها نشان میدهد که در مواردی با مشکلاتی در کارها مواجه هستیم که باید برطرف شود، البته حجم بارش نیز بسیار زیاد و غیرقابل پیش بینی بود.

وی افزود: در استان مرکزی خوشبختانه در طول حوادث سیلاب اخیر خسارات جانی و ضایعه انسانی نداشتیم که جای قدردانی دارد، زیرا تلفات انسانی مانند صدمات مالی قابل جبران نیست و این به سبب تدابیر اتخاذ شده و بهره گیری از تصمیمات برپایه دانش و تجربه تحقق مییابد.

لاریجانی تصریح کرد: زمانی در کشور ایراد گرفته میشد که چرا به این میزان سد احداث شده این در حالی است که در بارشهای اخیر مخازن سدهای کشور پر شد و با اعمال مدیریت مطلوب، میتوان از این ذخایر به بهترین نحو بهره گرفت.

وی اضافه کرد: ممکن است که سدها در خشکسالیها به کار نیایند اما در ترسالی حتماً کارآمد هستند و مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین در کشور در زمینه آبخیزداری اقدامات بسیار صورت گرفته و این بخشی از همان فرآیند پیشگیری از سیلاب و کنترل آبهای روان است.

وی ادامه داد: در چند سال اخیر به خاطر کمبود منابع، توجه کافی به ساخت سدها در کشور نشده، اما در زمینه آبخیزداری اقدامات مطلوبی انجام گرفته و در دو سه سال اخیر، هر سال با اذن رهبری از منابع صندوق توسعه ملی برای آبخیزداری در کشور بهره گرفته شده و اصل پیشگیری نباید فراموش شود.

در حال بروزرسانی…


منبع :: https://www.tasnimnews.com

خبر جدید  جزئیات تغییر ساعات کاری ادارات استان مرکزی‌
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد