۱۳:۲۴:۳۷ - یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ذرات معلق در هوای اراک ۲ برابر حد استاندارد است
اراک – ایرنا – مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: ذرات معلق هوای اراک روز یکشنبه حدود ۲ برابر ستانداردهای زیست محیطی است.
ذرات معلق در هوای اراک ۲ برابر حد استاندارد است

«رضا میرزایی» در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس گزارش مرکز پایش آلاینده های هوای اراک شاخص کیفیت هوای این کلانشهر در ساعت ۱۱ امروز (یکشنبه) به ۶۷ میکروگرم بر متر مکعب رسید که نشانگر کیفیت هوای ناسالم برای گروه های سنی حساس است.
وی بیان کرد: شاخص استاندارد سنجش آلاینده های هوا ۳۵ میکروگرم بر متر مکعب است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی ادامه داد: شاخص ارزیابی هوای روز گذشته این شهر به ۸۲ رسید که بیانگر وضعیت هوای سالم بود.
میرزایی توصیه کرد: در روزهایی که کیفیت هوا ناسالم است گروه های سنی حساس از جمله کودکان، زنان باردار، بیماران قلبی ریوی، سخت درمان و سالمندان از تردد در فضاهای باز خودداری کنند.
کلانشهر اراک با ۵۲۰ هزار نفر جمعیت به لحاظ اقلیمی از سه سمت با کوه محصور شده و از یک سمت نیز با تالاب کویری میقان همجوار است.
وجود کانون ها و چشمه های غبار نمکی در تالاب کویری میقان اراک یکی از عوامل بالقوه برای آلایندگی این کلانشهر است و با کمترین وزش باد ریزگردها با منشا محلی قابلیت انتقال در هوای اراک را دارند.
تالاب میقان مهمترین کانون بحرانی فرسایش بادی دارای مطالعات فنی در استان مرکزی است که مساحت این کانون ۱۲ هزار هکتار است و میزان فرسایش بادی آن در هر هکتار ۱۰۰ تن در سال است.
کلانشهر اراک پارسال ۷۰ روز آلوده و از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۲ روز آلوده را در کارنامه خود دارد.
۳۰۰۵/۶۰۱۳/

منبع :: http://www.irna.ir

تبليغات
بانک پاسارگاد