18:47:29 - چهارشنبه 3 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ذخیره آبی مناسب سد الغدیر
رئیس پلیس راه استان مرکزی از اعمال محدودیت‌های ترافیکی در محور قدیم ساوه – تهران خبرداد.
ذخیره آبی مناسب سد الغدیر

ذخیره آبی مناسب سد الغدیربه گزارشخبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ فرماندار ساوه گفت: حجم آب ذخیره شده ی سد الغدیر ساوه به یکصد میلیون متر مکعب رسیده که معادل نیمی از ظرفیت این سد است.

میرزایی با اشاره به شدت بارش ها و آمادگی کامل دستگاههای اجرایی ساوه افزود: هم اکنون دبی ورودی آب به سد ساوه ۴۵۰ متر مکعب بر ثانیه است و کل حجم مخزن به ۱۰۰ میلیون متر مکعب رسیده است.

خبر جدید  تداوم فعالیت سامانه بارشی

وی در خصوص خسارت های ناشی از سیل نیز ادامه داد: میزان دقیق خسارت های سیل نیاز به کارشناسی دقیق مدیران در شهرستان را دارد ولی پیش بینی می شود که ۴۰ میلیارد تومان به تاسیسات، راه ها، ابنیه ها و عمارات خسارت وارد شده است.

فرماندار ساوه در خصوص انسداد مسیرهای ارتباطی ساوه نیز گفت: به علت نشست پل هفت دهنه در مسیر سد ساوه و نیز ریزش کوه، در راه ارتباطی حریقان و رگبار بخش نوبران همچنان مسدود می باشند.

خبر جدید  نمایشگاه تخصصی ازدواج در اراک

تامین آب شرب ساوه از سد الغدیر است و از همین منظر انجام اقدامات پیشگیرانه می تواند از ورود خسارات به تاسیسات آب جلوگیری نماید.

سد الغدیر یا سد ساوه بر روی رود قرهچای در ۲۵ کیلومتری جنوب غربی شهرستان ساوه در سال ۱۳۷۲ تأسیس شده که ظرفیت ذخیره آب آن ۲۰۰ میلیون متر مکعب است.


منبع :: http://markazi.iribnews.ir

خبر جدید  هشدار سرمازدگی جهاد کشاورزی استان مرکزی
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد