به گزارش برنا از اراک ، بهروز اکرمی در نشست شو رای اداری استان مرکزیافزود: وزارت کشور به نمایندگی از دولت و حاکمیت جمهوری اسلامی وظیفه برگزاری انتخابات را برعهده داشته و این مهم نافی حضور سایر دستگاه ها در این زمینه نیست.
وی ادامه داد: بر اساس قانون تمام دستگاه ها وظیفه دارند در حوزه خدمات و نیروی انسانی با وزارت کشور همکاری لازم را داشته باشند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی خاطر نشان کرد: تاریخ ثبت نام داوطلبان در انتخابات مجلس شورای اسلامی توسط وزارت کشور ۱۰ اردیبهشت اعلام شده است و نامزدها حضور در این انتخابات بر اساس قانون از دهم تا شانزدهم خرداد ماه، ۶ ماه قبل از برگزاری انتخابات مهلت دارند از مقام های خود کناره گیری کنند.
اکرمی افزود: استعفا نامزدها باید مورد قبول دستگاه مربوطه قرار گیرد و تنها استعفای خود فرد مورد پذیرش نیست.
وی ادامه داد: ثبت نام در انتخابات از دهم تا شانزدهم آذرماه انجام و دهم آذرماه نیز تاریخ تشکیل هیات های اجرایی است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: اعلام زمان قطعی نامزدها به حوزه انتخابیه بیست و دوم بهمن ماه اعلام شده و نامزدها از بیست و چهارم تا سی هم بهمن ماه به مدت هفت روز فرصت تبلیغات دارند.
اکرمی افزود: دوم اسفند ماه امسال انتخابات مجلس شورای اسلامی همزمان با سراسر کشور در استان مرکزی برگزار می شود.
وی ادامه داد: مجریان انتخابات باید به صورت بی طرفانه و در چارچوب قانون و شفاف زمینه حضور حداکثری مردم در انتخابات را فراهم کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی خاطر نشان کرد: دیدار چهره به چهره با مردم از جمله اقدام های مهم مدیران دستگاه های اجرایی در جمهوری اسلامی ایران بوده و نیاز است مدیران در ماه مبارک رمضان با کمک اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره) و اداره کل بهزیستی نسبت به دیدار با مددجویان این نهادها اقدام کنند.
اکرمی افزود: بر اساس برنامه ریزی و مکاتبات انجام شده با دستگاه های استان مرکزی مقرر شد مدیران دستگاه ها با هماهنگی فرمانداران در نماز جمعه شهرستان ها حضور یافته و ضمن دیدار با مردم نسبت به رفع مشکلات آنان اقدام کنند.
وی گفت: بر اساس قانون، ۳۰ درصد پست ها باید در اختیار بانوان قرار گیرد و گزارش آن به دولت ارایه شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی ادامه داد: این استان در زمینه به کارگیری بانوان و جوانان در پست های اداری از جایگاه مناسبی برخوردار بوده و نیاز است زمینه بهبود این جایگاه توسط مدیران استانی فراهم شود.
اکرمی یاد آور شد: پنج هزار نفر از استان مرکزی در سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) به مرقد بنیانگذار انقلاب اسلامی اعزام می شوند.
وی ادامه داد: نیاز است علاوه بر اعزام این افراد مراسمی در شان و جایگاه استان امام خمینی(ره) در استان برگزار شود.

خبر جدید  مقاومت و ایستادگی به معنای دفاع از دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی است