به گزارش برنا از اراک ،بهروز اکرمی در کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان مرکزی افزود: ۳۳ میلیارد و ۸۹۰ میلیون ریال این منابع مالی از محل اعتبارات وزارتخانه ها به اداره کل ورزش و جوانان، تبلیغات اسلامی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، زندان ها، اداره کل آموزش و پرورش و سازمان بسیج این استان اختصاص یافت که این اعتبارات در راستای برون سپاری فعالیت های اجتماعی با نظارت دفتر امور اجتماعی در اختیار سازمان های مردم نهاد قرار گرفت.

وی ادامه داد: این اعتبارات در راستای انجام طرح ها و فعالیت های اجتماعی در اختیار سازمان های مردم نهاد استان مرکزی قرار گرفته و برای کمک به این نهادها نبوده است.

معاون، سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان مرکزی گفت: ۲۲ میلیارد و ۷۲۰ میلیون ریال این اعتبارات نیز در راستای کاهش طلاق، معضلات اجتماعی، حاشیه نشینی و عفاف و حجاب به برخی دستگاه های استان از جمله دادگستری، اداره کل فرهنگ و ارشاد و اسلامی، کمیته امداد امام خمینی (ره)، نیروی انتظامی، شهرداری، سمن ها و رسانه ها تخصیص یافت که این فعالیت ها نیز از طریق سازمان های مردم نهاد استان انجام شد.

خبر جدید  کشورهای عربی بهترین بازار جذب گردشگر برای ایران

اکرمی افزود: ۳۶ میلیارد و ۷۴۰ میلیون ریال این اعتبارات نیز برای انجام طرح های عمرانی در سکونتگاه های غیر رسمی به برخی دستگاه های استان مرکزی اختصاص یافته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری فعالیت برخی دستگاه های اجرایی استان مرکزی در طرح اوقات فراغت تابستان امسال افزود: دستگاه های اجرایی فعال در این حوزه برای جلوگیری از موازی کاری در طرح اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در سال جاری باید طرح های خود را قبل از اجرا به دبیرخانه ارسال کنند.

معاون، سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان مرکزی گفت: دستگاه های فعال در اوقات فراغت باید از انجام هرگونه طرح های تکراری خودداری کرده و اجرای برنامه های خلاقانه را برای جذب هرچه بیشتر جوانان و نوجوانان در این کلاس ها در دستور کار خود قرار دهند.

خبر جدید  دیدار نمایندگان مجلس دانش آموزی با مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی

اکرمی گفت: دستگاه های فعال در طرح اوقات فراغت برای کاهش هزینه ها باید از انجام اقداماتی که افزایش هزینه برای خانواده را به همراه دارد خودداری کرده و برنامه ها باید با رویکرد صرفه جویی انجام شود.

وی ادامه داد: با توجه به تجربه موفق نظارت سازمان های مردم نهاد بر فعالیت های ستاد نوروزی استان مرکزی در سال جاری نیاز است نظارت بر فعالیت اجرای برنامه های اوقات فراغت در تابستان امسال به سمن ها واگذار شود.

معاون، سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان مرکزی خاطر نشان کرد: توجه به استارت تاپ ها و آموزش های فنی و حرفه ای در طرح های اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در تابستان امسال باید در دستور کار دستگاه های فعال در این حوزه قرار گیرد.

اکرمی با گرامیداشت روز شوراها افزود: انتخاب اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا توسط مردم و حضور مردم در سرنوشت شهرها و روستاهای کشور، تجربه ای موفق در انقلاب اسلامی است.

خبر جدید  درخشش نونهالان جودوکار استان مرکزی

وی ضمن تبریک روز خلیج فارس، روز کارگر و روز معلم به مردم استان مرکزی افزود: کارگران یکی از پایه های اصلی تولید در کشور بوده و توجه بیش از پیش به این افراد، افزایش رونق تولید را در جامعه و کشور به همراه دارد.

معاون، سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تالاب میقان اراک به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری در شان مردم استان و این شهرستان نبوده و نیاز است با تشکیل کارگروهی متشکل از فرماندار این شهرستان، اداره کل محیط زیست، شهرداری، سازمان های مردم نهاد، منابع طبیعی، میراث فرهنگی و گردشگری و مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری استان این مرکز تفریحی، تعیین و تکلیف و در اختیار مردم قرار گیرد.