18:46:59 - سه‌شنبه 9 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دریچه تحتانی سد الغدیر ساوه به‌میزان ۳۰مترمکعب در ثانیه بازگشایی شد
مدیرعامل آب منطقه‌ای استان مرکزی گفت: دریچه تحتانی سد الغدیر ساوه به‌میزان ۳۰مترمکعب در ثانیه بازگشایی شد.
دریچه تحتانی سد الغدیر ساوه به‌میزان ۳۰مترمکعب در ثانیه بازگشایی شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساوه، عزتالله آمره ظهر امروز در جلسه شورای مشترک ستاد مدیریت بحران استان مرکزی و شهرستان ساوه با اشاره به ظرفیت سد الغدیر ساوه اظهارداشت: سد الغدیر در سال ۱۳۷۶ با ظرفیت ۲۷۷میلیون مترمکعب احداث شد بعد از ۲۲سال برای اولین بار در همان سال سرریز کرد هماکنون ۱۵۰ مترمکعب ورودی آب به سد است انشاءالله در هفته آینده جشن سرریز شدن آن را بگیریم.

وی افزود: از دو روز آینده دریچه تحتانی رسماً بهجهت به تعادل رسیدن حجم آب سد بهمیزان ۳۰ مترمکعب در ثانیه باز میشود که این اقدام گام مهمی جهت جلوگیری از سرریز جدی و بروز بحران احتمالی خواهد بود و امروز این دریچهها بهصورت نمادین در حضور استاندار مرکزی بازگشایی شد.

مدیرعامل آب منطقهای استان مرکزی تصریح کرد: موانع پاییندستی سد الغدیر باید برداشته شود تا مشکلی در رهاسازی آب بر اثر سرریز و باز کردن دریچهها در جادههای روستایی نظیر جاده و پل سرخده و نیز آبگرفتگی روستاهای اطراف بهوجود نیاید.

خبر جدید  عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: هماهنگی در تیم اقتصادی دولت دیده نمی‌شود/"طیب‌نیا" ‌از "نوبخت" ‌به شدت ‌می‌نالید

آمره بیان کرد: برخی از تأسیسات برداشت آب نیز در پاییندست سد الغدیر وجود دارد که قطعاً بر اثر سیلاب آسیب خواهد دید که باید جمعآوری شود بهدلیل بارندگیهایی که در روزهای آینده درپیش داریم احتمال بروز سیلابهای دیگر و افزایش حجم آب و دبی ورودی به سد وجود دارد.

خبر جدید  تشکیل جبهه مقاومت در دنیا حاصل خون شهدا و ترویج فرهنگ شهادت است

وی ادامه داد: نمیتوان گفت دوران خشکسالی تمام شده و از آن دوره دور شدیم این در صورتی مقدور است که چندین سال پیدرپی این میزان بارش را داشته باشیم بنابراین مدیریت مصرف آب همچنان باید در دستور کار قرار بگیرد.

انتهای پیام/ش*


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  ۵۰ عنوان برنامه به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی در استان مرکزی تدوین شد

تبليغات
بانک پاسارگاد