3:12:50 - چهارشنبه 6 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
داروخانه‌های شبانه‌روزی استان مرکزی در ایام نوروز فعال هستند
سرپرست معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اراک با بیان اینکه داروخانه‌های شبانه‌روزی استان مرکزی در ایام نوروز فعال هستند گفت: برنامه‌های نظارتی ستاد نوروزی حوزه بهداشت استان مرکزی از ۲۵ اسفند آغاز می‌شود.
داروخانه‌های شبانه‌روزی استان مرکزی در ایام نوروز فعال هستند

بهگزارش حبرگزاری تسنیم از اراک، عباس علیمرادیان عصر امروز در نشست با اصحاب رسانه با اشاره به ستاد اطلاعرسانی خدمات و سلامت نوروزی اظهار داشت: نوروز ۹۸ همزمان با ایام رجب و تولد حضرت علی(ع) است، نظارت بر عملکرد داروخانهها، کارخانههای مواد غذایی و آرایشی و بهداشتی و تجهیزات پزشکی در سطح استان در حوزه عملکرد معاونت غذا و دارو دانشگاه است.

وی افزود:با مسئولان فنی داروخانههای دولتی و خصوصی جلساتی برگزار و آنها توجیح شدهاند، تامین داروی مناسبی برای ایام نوروز دیده شده، ذخیره دارو در داروخانههای دولتی تا نیمه نخست سال بعد مناسب بوده و دانشگاه علوم پزشکی اراک از معدود دانشگاههایی است که با بدهی کم به شرکتهای داروساز به استقبال سال جدید میرود.

سرپرست معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اراک تصریح کرد: در ایام عید داروخانههای شبانهروزی باز هستند، در شهرستانهایی مثل آشتیان، تفرش و شازند که داروخانه شبانهروزی ندارند با داروخانههای روزانه صحبت شده تا در این ایام مشکلی در تامین دارو برای مردم پیش نیایید.

علیمرادیان بیان کرد: در ایام عید کارخانههای مواد غذایی بهجز مواد لبنی و آرد تعطیل هستند، بازرسی در این ایام انجام میشود، برنامه ستاد نوروزی از ۲۵ اسفند آغاز میشود اما باتوجه به این که نظارت بر روی مواد بهداشتی از ۱۵ اسفند آغاز میشود، آزمایشگاه معاونت غذا و دارو دانشگاه هم از ۱۵ اسفند کار خود را آغاز و آماده پذیرش نمونهها است، جواب نمونهها هم حداکثر تا ۴۸ ساعت داده میشود،چهار کشیک در این زمینه فعال است.

وی عنوان کرد: در سطح استان ۱۱۲ داروخانه خصوصی و ۱۲ داروخانه دولتی وجود دارد که از آنها ۷۵۸ مورد بازرسی انجام و کمتر از ۱۰ مورد به تعزیرات ارجاع داده شده، در استان هشت شرکت پخش دارو وجود دارد که از آنها ۵۲ مورد بازرسی به عمل آمده است.

سرپرست معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اراک خاطرنشان کرد: در استان ۳۱۲ واحد تولید مواد غذایی و ۴۰۰ واحد تولید مواد آرایشی وجود دارد که از یک هزار و ۷۴۵ بازرسی از کارخانههای مواد غذایی و ۹۶۳ بازرسی از تولیدیهای مواد آرایشی به عمل آمده است.

علیمرادیان ادامه داد: در مجموع از ابتدای امسال تا بهمنماه ۴ هزار و ۷۵۷ آزمایش ارجاع داده،۲۴ هزار و ۵۵۲ مورد موارد آزمایشی بودند که ۹۴۶ مورد موارد نامنطبق بوده و به کارخانه گزارش شده است.

خبر جدید  رئیس روابط عمومی کیوکوشین کاراته کشور منصوب شد

وی تصریح کرد: بازرسی از عطاریها برعهده ما نبوده وظیفه اصناف است، عطاریها تنها مجاز به فروش گیاه خشک و عرقیجات هستند، در این رابطه یک خلاقانونی وجود دارد که سبب بروز مفسده شده، از بین ۱۰۰ عطاری موجود در سطح اراک ۷۵ مورد بازرسی شدهاند، به دنبال خارج کردن عطاریها از زیر نظارت اصناف و آوردن آنها زیر نظر علوم پزشکی هستیم.

۳ هزار و ۵۶۸ ماموریتهای اورژانش پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی اراک در نوروز ۹۷

رئیس مرکز فوریتهای پزشکی استان مرکزی هم در این نشست با اشاره به تعداد ماموریتهای اورژانش پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی اراک در نوروز ۹۷ گفت: در این ایام ۳ هزار و ۵۶۸ مورد ماموریت، ۳ هزار و ۵۹۲ امدادرسانی به مصدوم، ۲ هزار و ۲۱۸ مورد اعزام به بیمارستان و تعدای درمان در محل و فوتی داشتهایم.

پریا بهرامی افزود: باتوجه به تورم اقتصادی پیشبینی افزایش مسافراتهای جادهای را داریم، بر همین اساس ناوگان اتوبوس آمبولانس برای رسیدگی به حوادث احتمالی پرتلفات، ناوگان آمبولانس در ۳۹ پایگاه شهری و جادهای در سطح استان و بالگرد اورژانس هوایی را در ایام نوروز فعال هستند.

وی تصریح کرد: برای اطمنیان ناوگان آمبولانس در ایام نوروز ۹ صبح تا ۱۲ ظهر و ۱۷ تا ۲۰ با آلارم و علائم اخباری ویژه در خدمت هموطنان و همشهریان هستیم.

خبر جدید  ۹۹۰ میلیون دلار کالای غیرنفتی از استان مرکزی به ۸۲ کشور صادر شد

فعالیت و آمار سمنهای حوزه سلامت استان مرکزی افزایش مییابد

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز در این نشست با بیان اینکه فعالیت و آمار سمنهای حوزه سلامت استان مرکزی افزایش مییابد گفت: بسترهای مشارکت مردمی در حوزه بهداشت و درمان استان مرکزی توسعه مییابد.

ریتا ظهیری بیان کرد: در حوزه امور اجتماعی آموزش سازمان های مردم نهاد مردم نهاد وجود دارد، سازمان های مردم نهاد در حوزه سلامت اقدامات بسیاری خوبی انجام داده و همواره کمک کننده هستند.

وی افزود: باتوجه به مخاطرات چهارشنبه سوری همکاری و همیاری رسانه ها و سازمان های مردم نهاد با حوزه درمان می تواند نقش بسیار مهم و تاثیرگذاری داشته باشد.

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی اراک تصریح کرد: در استان مرکزی ۳۸۰ سمن وجود دارد که ۲۶ سمن معادل ۶٫۹ درصد اختصاصی در حوزه سلامت هستند، در استان سمن های بیماری های خاص، ام اس، سرطان، بیماری۲های مادرزادی، اوتیسم، ناشنوایی، نابینایی، معلولیت جسمی و حرکتی، ضایعات نخاعی، بیماران هموفیلی، کلیوی وجود دارد.

ظهیری ادامه داد: در استان ۲۶ سمن معادل ۶٫۹ درصد در حوزه توان بخشی فعالیت دارند که آنها هم با دانشگاه همکاری دارند، از ۷۱ سمن خیران در استان اساس نامه ۱۸٫۶ درصد آنها در حوزه سلامت است، در استان ۱۴۳ سمن در حوزه آسیب های اجتماعی فعال دارند که باتوجه به افق بلندمدت دانشگاه به دنبال برقراری ارتباط بیشتر با آنها هستیم.

وی عنوان کرد: سمن حمایت از بیماران مبتلا به سوختگی، سمن حمایت از بیماران اسکیزوفرنی، سمن اهدای عضو ایرانیان با پیگیری دانشگاه در حال تاسیس است.

سوختگی و آسیب به سر و صورت و چشم بیشتری آسیب ها در چهارشنبه سوری است

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی اراک هم در این نشست با اشاره آمادگی بخش درمان در تعطیلات نوروز ۹۸ گفت: در روزهای پایانی سال آسیب ها به دو قسمت بیماری های خانگی و آسیب های ترافیکی تقسیم می شوند، آسیب های خانگی عموما در روزهای پایانی سال به دنبال سنت قدیمی خانه تکانی رخ داده و بیشتر سقوط از ارتفاع، تشدید حالت های آسم و آلرژی و مسمومیت با شوینده ها و مونوکسید کربن است، بیشترین گروه آسیب دیده در این روزها زنان خانه دار، کودکان و سالمندان هستند.

خبر جدید  وضعیت کسب و کار استان مرکزی نامناسب بود

بهمن صادقی افزود: مطابق معمول تا ۲۸ اسفندماه با تمام ظرفیت و با بهره گیری از تمام امکانات تشخیصی و درمانی خدمات ارائه می شود، بیشترین گروه در آسیب های ترافیکی مردان هستند، بیش از ۲۵ درصد از ظرفیت بخش خصوص، حداقل دو آزمایشگاه فعال و ۱۳ درمانگاه عمومی در اراک در ایام نوروز ارائه خدمات می کنند، ، همچنین خدمات دندانپزشکی و اورژانس در ۶ مرکز ارائه می شود و همه اورژانس های بیمارستان ها و تامین اجتماعی آمادگی ارائه ۱۰۰ درصدی خدمات را دارند.

وی تصریح کرد: در این ایام خدمات آنژیوگرافی، آندوسکوپی و دیالیز مثل گذشته ارائه خدمات می کنند، تلاش کرده ایم برنامه پزشکان به گونه ای یاشد که خللی در برنامه ها ایجاد نشود، با هماهنگی، ظرفیت پذیرش بیماران دیالیزی در این ایام از سایر استان ها راداریم.

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی اراک بیان کرد: در ایام تعطیلات حداقل دو مرکز رادیولوژی فعال است که اطلاع رسانی می شود، همچنین انجام زایمان های بی درد نیز مطابق برنامه، مشابه روزهای غیرتعطیل به قوت خود باقی هستند، همچنین خدمات بخش خون، هماتولوژی و آنکولوژی و رادیوتراپی مطابق برنامه ریزی انجام می شود، سوختگی و آسیب به سر و صورت و چشم بیشتری آسیب ها در چهارشنبه سوری است برهمین اساس سعی شده یک از متخصصین چشم از ظهر روز سه شنبه به شکل مستمر در اورژانس چشم پزشکی حاضر باشد.

انتهای پیام/ ع


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد