۲۰:۱۳:۲۲ - پنج شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
خوراک کارگاه های بتن با برداشت شن و ماسه ناشی از سیل تامین شود
اراک- استاندار مرکزی گفت: امسال باید با برنامه ریزی لازم، خوراک کارگاه های بتن استان را از طریق برداشت شن و ماسه های ناشی از سیلاب تامین کنیم.
خوراک کارگاه های بتن با برداشت شن و ماسه ناشی از سیل تامین شود

به گزارش خبرنگار مهر، سید علی آقا زاده روز پنج شنبه در نشست شورای معادن استان مرکزی در اراک اظهار داشت: استفاده از منابع معدنی شن و ماسه رودخانه ای بر اساس قانون ممنوع اعلام شده است.

وی ادامه داد: با توجه به اعلام ممنوعیت استفاده از مصالح رودخانه ای و با توجه به اینکه سیل اخیر در بخش هایی از استان رسوباتی به همراه آورده است و برای ساماندهی رودخانه ها بایستی آبرفت رسوبی به دست آمده را پاکسازی کنیم، از این رسوبات باید به عنوان خوراک کارخانه های بتن استفاده کرد.

استاندار مرکزی افزود: باید امسال با برنامه ریزی خوراک کارگاه های بتن را از طریق شن و ماسه های ناشی از سیلاب تامین کنیم تا در این زمینه مشکلی وجود نداشته باشد.

وی گفت: شرکت آب منطقه ای مرکزی باید ظرف یک هفته تا ۱۰ روز آینده نقاط برداشت مصالح از آب رودخانه ها را مشخص و به سازمان صنعت، معدن و تجارت اعلام کند تا کارگاه های مجوز دار برای ساماندهی برداشت خود اقدامات لازم را انجام دهند.

به گزارش مهر، مهدی زندیه وکیلی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی نیز در این نشست گفت: صدور مجوز برداشت مصالح از رودخانه های استان برای شهرداری ها و تعدادی از پیمانکاران که پروژه های ملی نظیر راهسازی مسیر شازند – ازنا، خمین – اراک انجام می دهند و در خصوص مصالح تقاضایی دارند، باید در اولویت قرار بگیرد.

وی افزود: شرکت آب منطقه ای استان باید علاوه بر نقاط برداشت مصالح از آب، حجم برداشت را هم مشخص کند.

کد خبر ۴۶۲۹۶۴۲


منبع :: خوراک کارگاه های بتن با برداشت شن و ماسه ناشی از سیل تامین شود

تبليغات
بانک پاسارگاد