4:09:51 - دوشنبه 29 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
خسارت میلیاردی سرما به محصولات کشاورزی
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی: همه تلاش ها و برنامه ریزی ها برای برگزاری کنگره رسیدن به هدف آن که همان ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است می باشد.
خسارت میلیاردی سرما به محصولات کشاورزی

خسارتی که سرما زد...به گزارشخبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ رئیس اداره مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: کاهش دما در روزهای چهارم، پنجم و ششم اردیبهشت امسال ، سه هزار و ۳۱۸ میلیارد ریال به محصولات باغی و ۵۴ میلیارد ریال به محصولات زراعی استان مرکزی خسارت شد .

آل طاها افزود: ۳۰ هزار و ۶۴۵ هکتار از سطح زیر کشت محصولات باغی و هزار و ۲۰۰ هکتار سطح زیر کشت محصولات زراعی استان مرکزی با کاهش دمای هوا به زیر صفر، دچار خسارت جدی شدند .

خبر جدید  شکست شهرداری ساوه در گام بیست و دوم لیگ برتر فوتسال

وی بیشترین خسارت وارد شده به سطح زراعی استان مرکزی را مربوط به محصولات کلزا دانست و افزود: با توجه به اینکه محصول کلزا در این استان در مرحله اولیه رویش قرار داشت ، بیشترین خسارت سرمازدگی به این محصول بود و به سایر محصولات از جمله گندم آبی و دیم و جو آبی و دیم خسارت کمتری وارد شد.

خبر جدید  پرواز شهروند برفراز آشیانه عقاب

رئیس اداره مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: اکنون کمتر از ۱۰ درصد از محصولات باغی و زراعی استان تحت پوشش بیمه قرار دارند که این مهم مشکلاتی را در هنگام حوادث طبیعی برای کشاورزان به همراه دارد.

۶۷۰ هزار هکتار اراضی باغی و کشاورزی در استان مرکزی وجود دارد که یک و ۲ دهم درصد تولیدات کشاورزی مازاد بر نیاز استان به سایر مناطق ارسال می شود.


منبع :: http://markazi.iribnews.ir

خبر جدید  پروژه قطار سریع‌السیر قم-اراک در مراحل پایانی است
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد