19:24:27 - پنج‌شنبه 14 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
خبر خوش وزیر ورزش برای زوج‌های جوان؛ پیش‌بینی ۲۵ هزار میلیارد تومان ‌تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج ‌
وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه کشور در جنگ اقتصادی قرار دارد گفت: وظیفه ما در قبال مردم سنگین‌تر شده، نباید آدرس اشتباه به مردم بدهیم.
خبر خوش وزیر ورزش برای زوج‌های جوان؛ پیش‌بینی ۲۵ هزار میلیارد تومان ‌تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج ‌

بهگزارش خبرگزاری تسنیم از خمین، مسعود سلطانیفر دقایقی پیش در نشست وزیر ورزش و جوانان با هیئتها و جامعه ورزشی در بیت امام(ره) با اشاره به هشت سال جنگ تحمیلی اظهار داشت: کشور در یک شرایط خاصی بوده و بهتعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی شرایط خطیری در کشور وجود دارد، در برههای از زمان یک جنگ هشتساله بر ما تحمیل شد، اگرچه این جنگ بر ما تحمیل شد اما با دلاوریها و جانفشانیهای همه ملت قهرمان ایران این دوره هشتساله به طلاییترین دوره تاریخ سیاسی معاصر کشور تبدیل شد.

وی افزود: قطعاً این جنگ اقتصادی که در حال حاضر ناخواسته، غیرقانونی و ناعادلانه بر ما تحمیل شده نیز با وحدت، هماهنگی، همدلی، همافزایی و همگرایی با غرور و سرافرازی ملت تبدیل به یک دوران طلایی برای ما میشود.

وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: بهتعبیر مقام معظم رهبری این دوره سخت را نیز با عزت، غرور و سربلندی پشت سر میگذاریم و انشاءالله مشکلات را با کمک و حمایت همه مردم حل میکنیم.

سلطانیفر بیان کرد: راهپیمایی ۲۲ بهمن برای بسیاری از سیاستمداران داخلی و خارجی جالب بود زیرا کمتر کسی پیشبینی میکرد مردمی که در فشار تحریمهای ناعادلانه و غیرقانونی، اقتصادی و تورم بوده در ۲۲ بهمن برای دفاع از نظام، ارزشها، تمامیت ارضی و حاکمیت ملی خود اینطور به خیابانها بیایند.

وی عنوان کرد: وظیفه ما در قبال مردم سنگینتر شده، نباید آدرس اشتباه به مردم بدهیم و برخی از تسویه حسابهای سیاسی مربوط به سالهای اخیر را وارد این مقولات نکنیم.

وزیر ورزش و جوانان عنوان کرد: حساب روشن بوده یعنی اگر در توافقی که به نام برجام با جامعه بینالملل انجام دادیم یکی از این اعضاء قلدرمآبانه بدعهدی نمیکرد و از آن خارج نمیشد و بعد از آن نیز تحریمهایی را بر ما غیرقانونی تحمیل نمیکرد، امروز صادرات نفت خود در مرز دو و نیم بشکه میماند و طبیعتاً قیمت ارز، سکه، کالاها، خودرو و سایر موارد مثل دو سال پیش بود و تغییری پیدا نمیکرد.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: اینطور نیست که بعضا در جاهایی برخی از عوامل میگویند سوء مدیریت و مشکلات وجود دارد این یک حساب روشن اقتصادی بوده، ممکن است که برخی مسئولان کوتاهیهایی داشته باشند اما خیلی تاثیرگذار نیست، ما اگر هم اکنون نیز به صادرات ۲٫۵ میلیون بشکهای خود بازگردیم و پولش را بتوانیم دریافت کنیم مطمعنا قیمتها باز به روال دو سال قبل برمیگردد.

سلطانیفر بیان کرد: مشخص بوده که با توجه به ماهیت اقتصادی ما شرایط به گونهای است که ما بهشدت به صادرات نفت و میعانات نفتی وابسته هستیم که اگر این دچار تهدید شود طبیعتا اقتصاد ما متاثر از این قضیه میشود، در هر صورت جمهوری اسلامی ایران نشان داده که در طول ۴۰ سال گذشته هرگاه دشمن خارجی فشارها و محدودیتهای خود را زیاد کرده این موضوع سبب وحدت داخلی و هماهنگی داخلی مردم شده است.

خبر جدید  موکب‌های استان مرکزی ۵۰۰ هزار پرس غذا در مناطق سیل‌زده توزیع کردند

وی افزود: ما باید برخی از این فشارها و تحریمها را به فال نیک بگیریم زیرا این موضوع در ابعاد سیاسی و اجتماعی سبب وحدت ملت و همه جناحهای سیاسی شده و نگاه به درون ما را به حدی میرساند که روی پای خود بایستیم.

وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: با تعبیر افتخار به گذشته و امید به آینده رهبر مقام معظم رهبری دهههای جدید را آغاز کرده و در بیانیه مهم گام دوم نظام که توسط مقام معظم رهبری تبیین شده بود نقشه راه حرکت آینده نظام و کشور مشخص شده و محور این حرکتها نیز متمرکز بر جوانان است من نیز این موضوع را مورد تاکید قرار میدهم.

سلطانیفر ادامه داد: نقشه راه آینده کشور و نظام با محوریت جوانان دقیقا تبیین شده، مقام معظم رهبری این جوانگرایی را در انتصابها در مناسبی که مرتبط با خود بوده به شیوه بسیار گسترده و دقیقی دنبال کرده ما نیز در وزارت ورزش و جوانان با تاکید رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور این مسیر را با جدیت دنبال میکنیم.

استفاده از ظرفیت جوانان در پستهای مدیریتی به دنبال بیانیه گام دوم رهبری

وی خاطر نشان کرد: هم اکنون از ۳۱ مدیر کل ورزش و جوانان استانها ده نفر از آنها سن زیر ۴۰ سال را داشته که یکی از آنها مدیرکل استان مرکزی بوده که جزء مدیران فعال و پرکار هستند و خوشبختانه در فدراسیونهای ورزشی نیز با اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان انتخابهایی که در طول سه ماه گذشته انجام دادیم اکثر کسانی که در این انتخابات پیروز و رئیس فدراسیون شدند سن زیر ۴۰ سال داشته و جزء جوانان، نخبگان، خبرگان و تحصیل کردگان رشتههای مختلف ورزشی هستند.

وزیر ورزش و جوانان بیان کرد: ما در وزارت ورزش و جوانان جایگزینی نسل جدید با قدیم را به مرور به نحوی که تجربه به آرامی انتقال پیدا کند، انجام داده و نسل جدید مدیران ورزشی کشور در حال ورود به صحنه بوده که اینها آیندهسازان ورزش کشور هستند، همچنین انشاءالله این سیاست را با قوت ادامه میدهیم.

نزدیک به ۸۰۰ پروژه ورزشی در سطح کشور به بهرهبرداری رسید

سلطانیفر ادامه داد: ما امسال فجر چهلم خود در وزارت ورزش و جوانان از هفته دولت آغاز و تا دهه فجر ادامه یافت، فجر چهلم ما یک دهه نیس بلکه ۶ ماه است و تصمیم گرفته تا از هفته دولت تا دهه فجر هر هفته یک پروژه بزرگ در کنار دهها پروژه کوچک در کشور افتتاح کنیم و خوشبختانه با پروژههای امروز و یکشنبه در سفر رئیس جمهور و اعضای دولت به بوشهر توانستیم نزدیک به ۸۰۰ پروژه را با وجود محدودیت منابع افتتاح و به بهرهبرداری برسانیم.

خبر جدید  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: باید به دوران قبل از برجام برگردیم / ایران ‌از حقوق خود کوتاه نمی‌آید

وی افزود: در دو ماه گذشته این پانزدهمین سفر من به استانهای مختلف برای بهرهبرداری، دیدار و نظارت بر پروژهها بوده و خوشبختانه موفق شدیم در سالهای ۹۶ به ویژه ۹۷ در بخش سختافزاری درعرصه ورزش کارنامه بسیار خوبی را داشته باشیم.

وزیر ورزش و جوانان بیان کرد: در بخش جوانان موفق به سرعت بخشیدن به روند احداث خانههای جوان، تشکیل سازمانهای مردمنهاد، توسعه روند تشکیل دفاتر مشاوره و راهنمای ازدواج، افزایش حجم پرداخت تسهیلات قرض‍الحسنه ازدواج شدیم که مورد آخر به رقم بسیار خوبی رسید.

پیشبینی تسهیلات قرضالحسنه ۲۵ هزار میلیارد تومانی ازدواج در سال آینده

سلطانیفر بیان کرد: در سال ۹۳ در مجموع تسهیلات قرضالحسنه ازدواج در کل کشور ۲ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان پرداخت کردیم و این در سال ۹۶ به ۱۲ هزار میلیارد تومان رسیده بود یعنی تسهیلات قرضالحسنه ازدواج که به هر یک از زوجین ۱۵ میلیون داده میشد در قانون بودجه ۹۸ با هماهنگی که بین دولت و مجلس به وجود آمد این رقم به ۳۰ میلیون تومان برای هر یک از طرفین افزایش پیدا کرد و پیشبینی میشود مبلغی حدود ۲۵ هزار میلیارد تومان در سال آینده تسهیلات قرضالحسنه ازدواج پرداخت شود که این موضوع سبب گسترش ازدواج مناسب بین جوانان شود.

سال ۹۷ یکی از موفقترین سالهای دو دهه اخیر برای ورزش و جوانان کشور است

وی ادامه داد: در بخش ورزش قهرمانی نیز، سال ۹۷ یکی از موفقترین سالهای دو دهه اخیر بود و رویدادهای بزرگی را در این سال داشتیم که نخستین آن جام جهانی فوتبال بود که تیم ملی فوتبال ما در حالی که در یک گروه خیلی سخت به نام گروه مرگ قرار گرفته و با قهرمان جهان، اروپا و آفریقا هم گروه شده و همچنین همه فکر میکردند که ما زنگ تفریح شده و با کیسهای پر از گلهای خورده کارنامه ما در جام جهانی بسته میشود دلاورمردان تیم ملی با تدارک خوبی که انجام شده بود با حمایت ملت رفتند و بهترین نتیجه تاریخ حضور خود را در جامهای جهانی رقم زدند و با چهار امتیاز در حالی که استحقاق حضور در مرحله بعدی را داشتندحذف شدند.

در بازیهای المپیک جوانان و نوجوانانیک ارتقاء ۱۷ رتبهای داشتیم

وزیر ورزش و جوانان عنوان کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در بازیهای آسیایی جاکارتا که یک آوردگاه ورزشی بزرگ بوده ما بیشترین تعداد مدال را آوردیم، در بازیهای پارا آسیایی جاکارتا رتبه چهارم دو دوره قبل را به رتبه سوم این دوره ارتقاء دادیم، در بازیهای المپیک جوانان و نوجوانان دوره قبل رتبه ۲۴ و اینبار رتبه هفتم را کسب کرده و یک ارتقاء ۱۷ رتبهای داشتیم.

خبر جدید  ۴۳ هزار حلقه لاستیک در استان مرکزی توزیع شد

سلطانیفر ادامه داد: در لیگ قهرمانان آسیا دو باشگاه بزرگ استقلال و پرسپولیس ما برای نخستین بار در تاریخ همزمان با هم در یک چهارم نهایی حضور پیدا کردند و جزء ۸ تیم برتر آسیا شدند و تیم پرسپولیس ما به فینال راه پیدا کرد، در جام ملتهای آسیا نیز ما اگر چه نتوانستیم به فینال برسیم ولی بعد از ۱۴ سال به نیمه نهایی راه پیدا کردیم و اگر آن اشتباهات فردی نبود این تیم ما شخصیت و شرایط قهرمانی در جام ملتهای آسیا را داشته که به هر حال ورزش برد و باخت را دارد.

وی تصریح کرد: امیدوار هستیم که این کارنامه درخشان سال ۹۷ در ورزش کشور که ماه عسل تلاش همه مدیران، مسئولان، مربیان، پیشکسوتان، همکاران و ورزش کاران مختلف بوده، در سال ۹۸ نیز همچین کارنامهای را به مردم ارائه بدهیم و در جهت خدمتگذاری به مردم قدمهای اساسیتری را برداریم.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: استان مرکزی جوانان شایسته و با استعدادی در رشتههای مختلف داشته که با این زیر ساختهای خوبی که در حال آمادهسازی است تحلیل ما اینطور بوده که در استان مرکزی در بخش ورزش شاهد درخشش ورزش کاران مختلف باشیم.

سلطانیفر افزود: بنا داریم که تا پایان این دولت بسیاری از این پروژههایی که ۱۵ سال مانده را تکمیل و به بهرهبرداری برسانیم، در این سه سال نیز در حدود یک هزار و ۴۰۰ مورد آن را به بهرهبرداری رساندهایم بهویژه این که بستر قانونی وجود دارد تا منابع مردمی، بخش خصوصی و بخشهای غیر دولتی نیز برای تکمیل پروژههای نیمه تمام در غالب ماده ۲۷ قانون تنظیم دو مشارکت کرده و به ازای سرمایهگذاری که انجام میدهند ما دوره بهرهبرداری ده تا ۲۰ سال داشته و این فرصت بسیار خوبی بوده که از این شرایط بخش خصوصی استفاده کند.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در عرصه اجرای ماده ۲۷ سال گذشته وزارت ورزش و جوانان جزء سه دستگاه برتر کشور شد و امیدواریم امسال نیز به همین شکل باشد، پروژههای نیمهکاره را که بخش خصوصی تمایل به تکمیل و بهرهبرداری داشته مورد حمایت ما قرار گرفته پروژههای نیمهکاره را نیز مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی باید پیگیری کرده بقیه مسائل نیز انشاءالله با همکاری یکدیگر حل میشود و امید داریم با انجام یک کار مشترک ظرف دو سال آینده ۱۰۰ زمین چمن فوتبال را در نقاط مختلف استان به صورت مشترک بهویژه در روستاها و مناطق محروم اجرا کرده که این نیز ظرفیت بسیار خوبی برای جوانان در روستاها و مناطق محروم است.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد