12:37:55 - سه‌شنبه 18 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حمایت از تئاتر دینی سرمایه گذاری مطمئن فرهنگی است
اراک – ایرنا – مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: حمایت از تئاتر دینی سرمایه گذاری مطمئن فرهنگی و بهترین ابزار در راستای صیانت از ارزش های اسلامی و انقلابی است.
حمایت از تئاتر دینی سرمایه گذاری مطمئن فرهنگی است

به گزارش ایرنا، «محسن شریفی» روز سه شنبه در آیین تجلیل از بازیگران و عوامل نمایشنامه خورشید کاروان در محل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان، افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی که مفاهیم و ارزش‌های دینی به عنوان یکی از مولفه‌های فعالیت بدنه نظام فرهنگی در تمامی شاخه‌های هنری مورد توجه قرار گرفت، هنرمندان به شکلی عمیق و گسترده به بازتاب ارزش‌ها و موضوعات مذهبی در قالب تولید آثار نمایش دینی پرداختند که نقش مهمی در معرفی این مهم در جامعه داشته است.
وی ادامه داد: شکل‌گیری مدنیت جوامع انسانی به ارتباط عمیق آنان با الگوهای آیینی و مذهبی نسل‌های گذشته استوار است و نمایش های دینی می تواند نقش مهمی در این خصوص داشته باشد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی بیان کرد: این اداره کل با تمام ظرفیت از نمایشنامه های دینی و فرهنگی حمایت می کند و فعالان این عرصه می توانند با به ثبت رساندن گروه های نمایشی خود و ارایه نمایشنامه های فاخر از حمایت های اداره کل فرهنگ و ارشاد بهره مند شوند.
وی افزود: یکهزار و ۵۳ هنرمند از استان مرکزی عضو صندوق اعتباری هنر استان هستند که ۴۵۰ نفر آنان از فعالان انجمن نمایش هستند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی اظهار داشت: هنرمندان بسیاری در بخش نمایش استان مرکزی فعالیت می کنند که بسیاری از آنان از پیشکسوتان صاحبان سبک در کشور محسوب می شوند و تا کنون بیش از۱۰۰ نفر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفته اند و امسال نیز ۲۰ هنرمند نمایش دیگر برای بهره مندی از این امکان به دستگاه های مربوطه معرفی شده اند.
شریفی افزود: سالن ستارگان با ظرفیت ۸۰۰ نفر، آفتاب با ۳۰۰ نفر، فرهنگسرای آئینه با ظرفیت ۳۰۰ نفر و شهید آوینی با ظرفیت ۹۰ نفر در اراک، سالن پرفسور حسابی تفرش با ظرفیت ۳۰۹ نفر، کوثر خمین با ظرفیت ۲۸۰ نفر، سلمان ساوجی ساوه با ظرفیت ۴۰۹ نفر، سالن شازند با ۲۴۰ نفر آماده پذیرش گروه های نمایشی استان است.
وی اظهار داشت: ۸۰ عنوان نمایش امسال در استان مرکزی و در ۴۱۴ نوبت به روی صحنه رفت که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد قابل توجهی داشته است.
نمایشنامه خورشید کاروان از دهم تا هفدهم آبان ماه امسال در مجتمع ستارگان اراک بخشی از مصائب اهل بیت امام حسین(ع) در شام را به نمایش درآوردند که با استقبال پرشور مردم این شهر قرار گرفت.
۳۰ گروه نمایشی در استان مرکزی به ثبت رسیده است که از این تعداد ۱۱ گروه در اراک و مابقی در دیگر نقاط این استان فعالیت می کنند.
۳۰۱۷/۶۰۱۳/

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  صعود به لیگ برتر شرط اصلی ادامه فعالیت سرمربی ایرالکو است
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد