12:26:23 - شنبه 18 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حضور پروانه ها در مزارع استان مرکزی خسارتی ندارند
اراک – ایرنا – مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: حضور پروانه ها در مزارع این استان خسارتی برای کشاورزان به همراه ندارد.
حضور پروانه ها در مزارع استان مرکزی خسارتی ندارند

« مسلم مجد آبادی » روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این پروانه ها معروف به « بانوی رنگین » (painted lady) پروانه های بومی ایران و یا از کشورهای گرمسیری و جنوبی به کشور وارد می شوند.
وی ادامه داد: این پروانه ها برای محصولات کشاورزی آفت محسوب نمی شوند و مشکلی برای مزارع استان مرکزی و کشور ندارند.
مجد آبادی افزود: جمعیت این پروانه ها به دلیل شرایط اقلیمی، افزایش بارندگی ها و افزایش پوشش گیاهان عرصه های طبیعی استان در سال جاری قابل مشاهده بوده و با گرم شدن هوا در مزارع مهمان طبیعت استان هستند.
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی خاطر نشان کرد: پروانه رنگین بانو در علف های هرز تولید مثل کرده و برای مزارع، محیط زیست و خانه های مردم بی خطر است.
مجد آبادی گفت: با توجه به تغذیه پروانه رنگین بانو از شهد گل ها، این پروانه نقش مهمی در گرد افشانی در مزارع و طبیعت داشته و لارو آن ها نیز غذای مناسبی برای پرندگان است.
وی ادامه داد: این پروانه ها اکنون در زمین ها و مزارعی ای که تاکنون شخم نخورده و علف هرز داشته باشند قابل مشاهده هستند.
استان مرکزی به عنوان دومین قطب صنایع مادر تخصصی، چهارمین قطب صنعت کشور محسوب می شود و در زمینه تنوع تولیدات صنعتی رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.
این استان با وجود صنعتی بودن در زمره ۱۰ استان نخست کشور در بخش کشاورزی است که ۹۰ هزار بهره بردار شامل ۲۰ درصد شاغلان استان در این حوزه فعال هستند.
۶۷۰ هزار هکتار اراضی باغی و کشاورزی در استان مرکزی وجود دارد که یک و ۲ دهم درصد تولیدات کشاورزی مازاد بر نیاز استان به سایر مناطق ارسال می شود.
استان مرکزی با تولید حدود ۵۴ هزار تن گوشت سفید، ۵۳ هزار تن تولید گوشت قرمز، ۳۲۰ هزار تن شیر، حدود ۴۱ هزار تن تولید تخم مرغ از جایگاه ویژه ای در بخش کشاورزی و دامداری کشور برخوردار است.
۱۹۵۵/۶۰۱۳/

خبر جدید  سرما فعالیت مدارس مناطقی از استان مرکزی رابا تاخیر همراه کرد


منبع :: حضور پروانه ها در مزارع استان مرکزی خسارتی ندارند

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد