18:46:07 - دوشنبه 8 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حجم آب در تالاب میقان اراک به ظرفیت کامل رسید/ ذخیره بی سابقه آب در سدها
اراک- مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مرکزی گفت: در پی بارش های چند هفته اخیر در استان مرکزی و افزایش ورودی آب به تالاب میقان اراک، هم اکنون حجم آب این تالاب به ظرفیت کامل رسیده است.
حجم آب در تالاب میقان اراک به ظرفیت کامل رسید/ ذخیره بی سابقه آب در سدها

به گزارش خبرگزاری مهر، عزت الله آمره ای اظهار داشت: در سال آبی جاری میانگین بارندگی‌های استان به ۴۳۰ میلی متر رسیده که نسبت به آمار درازمدت رشد ۹۰ درصدی نشان می‌دهد و حجم بارش‌های استان مرکزی تاکنون چهار میلیارد مترمکعب بوده که از این میزان ۸۰۰ میلیون مترمکعب در روخانه ها و چشمه‌ها جاری شده است.

خبر جدید  خطرسنجی امراض غیرواگیر برای ۵۴درصد از جمعیت استان مرکزی انجام شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مرکزی افزود: سد کمال صالح اراک اکنون در حال سرریز است و سد ساوه نیز بعد از اولین سرریز در سال ۷۶ اکنون ۱۶۵ میلیون مترمکعب، آب ذخیره دارد.

آمره ای بیان کرد: بارش‌های مناسب هفته‌های اخیر باعث شد تا تالاب میقان اراک با ۱۰۰ کیلومتر وسعت به طور کامل آبگیری شود. این میزان ذخیره در طول ۴۰ سال اخیر کم سابقه است و تالاب میقان اراک اکنون دوران طلایی را در حجم آب تجربه می‌کند.

خبر جدید  افزایش محدوده شهری کمیجان با اجرای طرح جامع جدید این شهر

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مرکزی گفت: ۱۸ مسیر ورودی به تالاب سیلاب‌های اخیر را به میقان اراک هدایت کرد و امکان جذب بیشتر آب در تالاب با توجه به شکل مخروطی وجود دارد. این تالاب ظرفیت ۲ برابر حجم موجود آب کنونی را دارد و هیچ خطری روستاهای اطراف و فرودگاه اراک را تهدید نمی‌کند و می‌تواند ۲۰۰ میلیون مترمکعب آب را در خود جای دهد.

کد خبر ۴۵۸۴۸۰۰


منبع :: https://www.mehrnews.com

خبر جدید  رودخانه های استان مرکزی سیلابی و خروشان است
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد