۱۸:۴۶:۰۷ - دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حجم آب در تالاب میقان اراک به ظرفیت کامل رسید/ ذخیره بی سابقه آب در سدها
اراک- مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مرکزی گفت: در پی بارش های چند هفته اخیر در استان مرکزی و افزایش ورودی آب به تالاب میقان اراک، هم اکنون حجم آب این تالاب به ظرفیت کامل رسیده است.
حجم آب در تالاب میقان اراک به ظرفیت کامل رسید/ ذخیره بی سابقه آب در سدها

به گزارش خبرگزاری مهر، عزت الله آمره ای اظهار داشت: در سال آبی جاری میانگین بارندگی‌های استان به ۴۳۰ میلی متر رسیده که نسبت به آمار درازمدت رشد ۹۰ درصدی نشان می‌دهد و حجم بارش‌های استان مرکزی تاکنون چهار میلیارد مترمکعب بوده که از این میزان ۸۰۰ میلیون مترمکعب در روخانه ها و چشمه‌ها جاری شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مرکزی افزود: سد کمال صالح اراک اکنون در حال سرریز است و سد ساوه نیز بعد از اولین سرریز در سال ۷۶ اکنون ۱۶۵ میلیون مترمکعب، آب ذخیره دارد.

آمره ای بیان کرد: بارش‌های مناسب هفته‌های اخیر باعث شد تا تالاب میقان اراک با ۱۰۰ کیلومتر وسعت به طور کامل آبگیری شود. این میزان ذخیره در طول ۴۰ سال اخیر کم سابقه است و تالاب میقان اراک اکنون دوران طلایی را در حجم آب تجربه می‌کند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مرکزی گفت: ۱۸ مسیر ورودی به تالاب سیلاب‌های اخیر را به میقان اراک هدایت کرد و امکان جذب بیشتر آب در تالاب با توجه به شکل مخروطی وجود دارد. این تالاب ظرفیت ۲ برابر حجم موجود آب کنونی را دارد و هیچ خطری روستاهای اطراف و فرودگاه اراک را تهدید نمی‌کند و می‌تواند ۲۰۰ میلیون مترمکعب آب را در خود جای دهد.

کد خبر ۴۵۸۴۸۰۰


منبع :: https://www.mehrnews.com

تبليغات
بانک پاسارگاد