به گزارش برنا از اراک ،سید علی آقازاده در نشست صمیمی با کارگران استان مرکزی به مناسبت گرامیداشت هفته کار و کارگر افزود: هدف دشمنان از جنگ اقتصادی فشار به مردم و نارضایتی از نظام و تنش سیاسی است که باید با درایت این نقشه شوم دشمنان با صبر خنثی شود.

استاندار مرکزی گفت: جنگ اقتصادی از جنگ نظامی سخت تر است زیرا در این نبرد دشمن مراکز اقتصادی و تولید را هدف قرار می دهد تا کاهش ارزش پول ملی و نوسان اقتصادی در جامعه پر رنگ تر شود.

خبر جدید  گردشگری تنها عامل تولید ثروت پایدار در تفرش است

آقازاده افزود: همگان آماج حملات بی رحمانه جنگ اقتصادی قرار دارند و باید با تلاش و همکاری حاکمیت از این گردنه سخت عبور کرد.

استاندار مرکزی گفت: برخی دشمنان برای ایران هراسی در یک سال اخیر ۴۰۰ میلیارد دلار هزینه کرده اند و کشورهای اروپایی هم از برجام زیان هایی را متحمل شده اند.

آقازاده افزود: شاید بتوان گفت هدف رئیس جمهوری آمریکا از فشارهای اقتصادی به ایران تصاحب بازارهای ایران برای انتفاع از درآمد است.

خبر جدید  اردوی جهادی منتظران خورشید در ساوه

وی اظهار داشت: حضور سپاه پاسداران در مبارزه با داعش باعث شده است تا خیمه این گروه تکفیری از کشورهای همسایه برچیده شود اما برخی از همسایگان از این مهم غافل هستند.

استاندار مرکزی گفت: تحریم ها موجب شده کارگران بیشتر تحت تاثیر مشکلات اقتصادی قرار گیرند زیرا کارگران سربازان خط مقدم جنگ اقتصادی هستند.

آقازاده افزود: سال گذشته استان مرکزی موفق شد در شرایط اقتصادی بیشترین شمار واحدهای احیا شده را در سطح کشور به خود اختصاص دهد بنابراین می توان شرایط تحریم را گذراند.

خبر جدید  رعایت قیمت های مصوب ستاد تنظیم بازار ضروری است

وی در ادامه اظهار داشت: تامین اجتماعی هر ماه هفت هزار میلیارد تومان حق مستمری پرداخت می کند و ۲۰۰ هزار میلیارد تومان از دولت طلبکار است.

استاندار مرکزی گفت: تامین اجتماعی استان مرکزی نیز هرماه ۱۲۰ میلیارد تومان حق مستمری پرداخت می کند.

آقازاده افزود: سال گذشته یک میلیارد دلار صادرات غیرنفتی استان مرکزی انجام شد که پیش بینی می شود این رقم در سال جاری افزایش یابد.