11:23:45 - چهارشنبه 6 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جدیدترین جزئیات از فعالیت مراکز بهداشت و درمان استان مرکزی در ایام نوروز
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک جدیدترین جزئیات از فعالیت مراکز بهداشت و درمان استان مرکزی در ایام نوروز را تشریح کرد.
جدیدترین جزئیات از فعالیت مراکز بهداشت و درمان استان مرکزی در ایام نوروز

بهگزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، جواد نظری در نشست با اصحاب رسانه با اشاره به آغاز فعالیت ستاد اطلاعرسانی خدمات و سلامت نوروزی در این استان اظهار داشت: باتوجه به هماهنگی و جلسات برگزار شده برای ایام تعطیلات، پزشک کافی تامین و کمبودی در مراکز جامع سلامت نداریم.

وی با بیان اینکه هشت مرکز درمانی شبانهروزی و ۹ مرکز درمانی به همراه پزشک در این ایام فعال هستند، افزود: در ایام تعطیلات نوروزی هشت آزمایشگاه و تعدای برای نمونهگیری فعالند و تلاش شده در همه شهرستانها حداقل یک واحد دندانپزشکی باز باشد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک تصریح کرد: دانشگاه کلینیک ویژه دندانپزشکی را راهاندازی کرد که در صورت هماهنگی همه سیستم خدمات دندانپزشکی دانشگاه در این مرکز ارائه میشود.

خبر جدید  مطالعات آبخیزداری در بیش از یک میلیون هکتار از مراتع استان مرکزی انجام شد

نظری بیان کرد: در سطح فعالیت بهداشت محیط و رعایت سلامت مردم، اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی و سامانه آبرسانی تشدید نظارتها را از ۱۵ اسفند تا ۲۰ فروردین داریم که در این زمینه ۸۵ بازرس، هفت نیروی ستادی و ۱۲ نفر در آزمایشگاه آب و آزمایشگاه مواد غذایی فعال هستند.

وی عنوان کرد: سال گذشته میانگین تعداد اکیپهای بازرسی در طول برنامه ۲۰ مورد بود، برای اطلاعرسانی هم تا پایان سال دو برنامه رادیویی، سه برنامه تلویزیونی، نصب بنر و بیلبورد و غیره انجام میشود.

خبر جدید  مراسم گرامیداشت "آیت‌الله هاشمی شاهرودی" در استان مرکزی برگزار می‌شود

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک خاطرنشان کرد: سال گذشته از ۱۱ هزار و ۶۶۱ مورد مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی بهداشتی، ۱۸ هزار و ۵۹۶ بازرسی انجام شده یعنی درصد بازرسیها ۱۳۴ درصد بوده که دو هزار و ۵۸۸ اخطار کتبی، ۳۰۸ مورد ارجاع به مراجع قضایی و ۹۳ مورد تعطیلی در ایامی که بازرسی ویژه بوده انجام شده است.

نظری ادامه داد: ۶ هزار و ۱۴۲ مورد اماکن عمومی داشتیم که ۸ هزار و ۳۳۱ بازرسی معادل ۱۲۷ درصد بازرسی انجام شده که ۴۸۳ اخطار، ۲۱ مورد ارجاع به مراجع قضایی و هفت مورد تعطیلی داشتهایم، از ۱۱۵ اماکن بینراهی ۴۰۸ بازرسی معادل ۳۶۳ درصد انجام شده که ۸۴ اخطار، ۱۶ مورد ارجاع به مراجع قضایی و ۹ مورد هم تعطیل شدند.

خبر جدید  اراک| ۱۰۲ هزار طرح اشتغال روستایی ثبت شده در سامانه کارا مصوب شد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک اضافه کرد: سامانه ۱۹۰ آماده پذیرش شکایات بهداشتی را دارد که حداکثر ظرف ۲۴ ساعت پاسخ داده میشود، واحد بیماری واگیر هم برای جلوگیری از اپیدمیها برنامهریزی ویژه داشته،سند غیرواگیر در سطح دانشگاه تدوین شده است.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد