به گزارش برنا از اراک ، سید علی آقازاده در چهارمین همایش ائمه جمعه استان مرکزی، افزود: افزایش اعتماد عمومی و سطح رضایتمندی در جامعه در گرو تقویت روزافزون رابطه ملت با نظام حاکمیتی است که در این میان نقش روحانیت بیشتر از دیگر اقشار جامعه برجسته است.

وی ادامه داد: جامعه روحانیت همواره از گروه های مرجع و نخبه فکری و دینی در ایران اسلامی بوده اند و پیوند عمیق این قشر با لایه های مختلف مردم از دیرباز ناگسستنی است و امروز بیش از هر زمان دیگری نیاز است که سطح ارتباط در حلقه ملت و مسئولان از سوی مبلغان دینی تقویت شود.

خبر جدید  ایران رتبه نخست تولید قزل آلای جهان را بدست آورد

استاندار مرکزی اظهار داشت: هدف اصلی دشمنان نظام اسلامی از اعمال تحریم و تهدیدهای مختلف، شکاف بین مسئولان و مردم و در نهایت تخریب یکپارچگی ملی است که می طلبد مبلغان دینی از تریبون های نماز جمعه در راستای آگاه سازی مردم از توطئه ها دشمنان و تقویت وحدت ملی تلاش کنند.

خبر جدید  65 هزار دانش‌آموز در مسابقه درس‌هایی از قرآن مشارکت کردند

آقازاده گفت: مسائل و مشکلات اقتصادی شکاف بین مردم و مسئولان را افزایش داده و تنها قشری می تواند نسبت به اصلاح این شرایط نقش آفرینی کند جامعه روحانیت است.

وی ادامه داد: جامعه روحانیت همچنان در لایه های مختلف جامعه حضور موثر دارد و در بسیاری از مناطق به عنوان مرجع محلی و منطقه ای محسوب می شود و باید از این ظرفیت در راستای افزایش اعتماد عمومی استفاده شود.

خبر جدید  بحران کمبود آب قابل حل است

استاندار مرکزی گفت: شرایط اقتصادی استان مطلوب ارزیابی می شود و علاوه بر احیای واحد های تولیدی بزرگ از قبیل هپکو، ماشین سازی و واگن پارس تا کنون بیش از ۹۷۰ میلیون دلار کالای غیر نفتی از استان صادر شده و پیش بینی می شود تا پایان سال به مرز یک میلیارد دلار نیز برسد.