13:46:27 - دوشنبه 5 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جامعه دانشگاهی واقعیات تلخ ایران پهلوی را بازگو کند/شیوع سوادهای پفکی در فضای مجازی
گروه سیاسی: رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان مرکزی با تأکید بر اینکه جامعه دانشگاهی باید واقعیات تلخ ایران دوره قاجار و پهلوی را برای دهه ۷۰ به بعد بازگو کند گفت: امروز باسوادان بی‌سواد و سوادهای پفکی در فضای مجازی هر مطلب دروغی را به خورد جامعه می‌دهند. به گزارش […]
جامعه دانشگاهی واقعیات تلخ ایران پهلوی را بازگو کند/شیوع سوادهای پفکی در فضای مجازی

گروه سیاسی: رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان مرکزی با تأکید بر اینکه جامعه دانشگاهی باید واقعیات تلخ ایران دوره قاجار و پهلوی را برای دهه ۷۰ به بعد بازگو کند گفت: امروز باسوادان بی‌سواد و سوادهای پفکی در فضای مجازی هر مطلب دروغی را به خورد جامعه می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از استان مرکزی، حجت الاسلام مهدی ایمانی مقدم، رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان مرکزی، در مراسم تجدید میثاق دانشگاهیان با شهدا که امروز، ۱۶ بهمن ماه به همت جهاد دانشگاهی در حسینیه شهدای اراک برگزار شد با بیان اینکه در طول حیات انقلاب اسلامی ۱۷ هزار شهید ترور خون خود را برای تداوم انقلاب فدا کردند گفت: در اوایل انقلاب اسلامی و در ایامی که هنوز ساختارهای اداری کشور به طور کامل شکل نگرفته بود جنگ ۸ ساله با تمام استکبار به ایران تحمیل شد بعد از جنگ نیز انواع تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی و فرهنگی بر ایران وارد شد و البته همچنان ادامه دارد.
وی ادامه داد: مجموع شبکه‌های ماهواره‌ای، کانال‌های فضای مجازی، تحریم‌های اقتصادی و جنگ نرم هر کدام بخشی از پازل دشمنی در برابر انقلاب اسلامی را پر می‌کنند، این روزها نیز از هر ابزار و هنری از دروغ پراکنی گرفته تا سیاه نمایی برای مقابله با ملت ایران استفاده می‌کنند.

خبر جدید  برگزاری یادواره شهدای طایقان + عکس

برخی از مسئولان بر خلاف مردم راه را گم کرده‌اند 
حجت‌الاسلام ایمانی مقدم افزود: البته نباید در طول عمر انقلاب اسلامی، کم کاری‌های داخلی را هم فراموش کرد ملت ایران هیچ وقت از دشمن غافل نشده است اما متأسفانه برخی ار مسئولان راه را گم کرده‌اند و گاهی حرف‌های دشمنان را تکرار می‌کنند.
رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان مرکزی با بیان اینکه عدد ۴۰ در ادبیات ایران و سنت دینی اسلام عدد پر رمز و رازی است گفت: چنانچه در روایات نیز ۴۰ سالگی را سن بلوغ و تکامل انسان می‌دانند در ۴۰ سالگی انقلاب نیز باید به گذشته مروری داشته باشیم و آینده انقلاب را نیز ترسیم کنیم.
وی افزود: ۴۰ سالگی انقلاب به معنای تثبیت و تکامل آرمان‌های انقلاب اسلامی است امروز باید برای متولدین دهه ۷۰ به بعد که متأسفانه گاهی انقلاب را به دعواهای سیاسی و حزبی خلاصه می‌کنند حقایق را گفت و این بازگویی یکی از وظایف جامعه دانشگاهی و از مصادیق تجدید میثاق با آرمان‌های امام خمینی(ره) است.
حجت‌الاسلام ایمانی مقدم ادامه داد: یکی از آرمان‌های انقلاب اسلامی و یادگار بزرگ امام خمینی(ره)، ولایت فقیه به معنای سرسپردگی عاشقانه و گوش سپردن به ولی از روی محبت است.

خبر جدید  برقراری امنیت در فضای مجازی از ضروریات جامعه کنونی است

جامعه دانشگاهی واقعیات تلخ ایران پهلوی بازگو کند/شیوع سوادهای پفکی در فضای مجازی

دروغ پراکنی باسوادان بی‌سواد در برابر حقایق تلخ ایران پهلوی و قاجار
وی تأکید کرد: امروز باسوادان بی‌سواد و سوادهای پفکی در فضای مجازی هر مطلب دروغی را به خورد جامعه می‌دهند، دوره قاجار یک عده آدم بی‌سواد و فاسد و به جرأت باید گفت احمق بر ایران حکمرانی می‌کردند که اگر احمق نبودند قرارداد تحقیرآمیز دارسی را امضا نمی‌کردند قراردادی که نفت ایران را به طور کامل در اختیار بریتانیا قرار داد.
رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان مرکزی ادامه داد: دوره رضاخان نیز وضع از این بهتر نبود سفیر آمریکا در ایران، رضاخان را فردی بی‌سواد، وحشی و دارای خشم مهار ناشدنی توصیف می‌کند خاندانی که حتی عنوان پهلوی را برای خود غصب کرد.
حجت‌الاسلام ایمانی مقدم افزود: اینها واقعیاتی است که باید برای نسل جدید گفته شود متأسفانه در فضای مجازی و دهان به دهان یک عده آدم بی‌سواد، بدون سند افتخاراتی را به رضاخان می‌بندند و یک عده هم وحشی گری‌های او را تقدیر می‌کنند نمونه آن ماجرای احداث راه آهن که در جنگ جهانی احداث شد، مردم باید بدانند راه آهن ایران چه ماجرای غم انگیزی دارد و برای چه اهدافی و به شکلی ساخته شد و بعد از جنگ چه غرامت‌هایی بابت آن از رضاخان گرفتند تا یک عده بی‌سواد از روی نادانی آن را افتخار رضاخان ندانند.
وی افزود: باید گفته شود بعد از کودتای ۲۸ مرداد محمدرضا با مردم و حتی اطرافیانش مانند تیمور بختیار چه کرد این نمونه کشورداری و رفتار با مردم در برابر مدل حکومت و رهبری فردی قرار داد که آثار علمی‌اش سراسر عرفان، حکمت و سیاست است .
حجت‌الاسلام ایمانی مقدم ادامه داد: دشمن تلاش می‌کند نظام اسلامی را در برابر جوانان ناکارآمد جلوه هد، بیان توانمندی‌های نظام اسلامی و واقعیات تلخ تاریخی ایران دوره رضاشاه بر عهده جامعه دانشگاهی است امروز ایران در بسیاری از عرصه‌های علمی و فنی از علوم پزشکی، نانو، سلول درمانی گرفته تا دانش هسته‌ای که به معنای انرژی پایدار و چشم انداز پیشرفت هر کشوری است در رتبه های برتر جهان قرار دارد.
رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان مرکزی با تأکید بر اینکه تجدید میثاق با آرمان‌های امام خمینی(ره) به معنای تقویت روحیه جهادی و انقلابی است گفت: زمانی ایران ژاندارم غربی‌ها در مقابل شوروی در منطقه بود اما امروز مستقلاً در برابر استکبار ایستاده و به اقرار دوست و دشمن مدیریت منطقه را در دست دارد.

خبر جدید  برخورد جدی با سوء استفاده کنندگان از شرایط اقتصادی ضروری است

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد