12:38:01 - یکشنبه 23 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ثبت ۲۵ اثر وقفی جدید در استان مرکزی
۲۵ اثر وقفی جدید امسال در استان مرکزی به ثبت رسید.
ثبت ۲۵ اثر وقفی جدید در استان مرکزی

به گزارشخبرگزاری صداوسیمامرکز اراک؛ مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: این وقف ها در زمینه مذهبی، خیریه، اجتماعی، کمک به بازسازی عتبات عالیات، کمک به امورات حوزه های علمیه، مساجد و بقاع و اماکن متبرکه است. حجت الاسلام «حسین دلاوری افزود: تنوع نیات واقفان در سال های اخیر افزایش چشمگیری داشته به طوری که نیات این قشر از جامعه فاصله نزدیکی با مشکلات، مسائل و کمبودهای اجتماعی دارد.
۴۸ موقوفه دارو و درمان، ۶۴۴ موقوفه کمک ، ۶۴ پرورشگاه ایتام و محرومان، ۲۰ موقوفه کمک به مراکز درمانی، ۴۴ موقوفه کمک به دانش آموزان و دانشجویان، ۲۶ موقوفه کمک به خرید جهیزیه و ۲۹ موقوفه کمک آموزشی در استان مرکزی به ثبت رسیده است.
او گفت: با توجه به مشکلات اقتصادی امروز جامعه، این سازمان فراتر از چارچوبهای تعهد شده حرکت کرده و با نهادینه کردن فرهنگ این سنت حسنه در بین اقشار مختلف جامعه، زمینه را برای حل مشکلات اقتصادی مردم فراهم کرده است.
حجت الاسلام دلاوری افزود: تنها افراد متمکن نیستند که میتوانند واقف باشند بلکه با فروش اوراق وقف می توان زمینه حضور اقشار مختلف مردم با هر سطح درآمدی را در این کار خداپسندانه فراهم و با نهادینه کردن فرهنگ وقف جمعی می توان در همه مسایل اقتصادی، سلامت و اجتماعی ورود پیدا کرد.
بیش از پنج هزار و ۵۰۰ اثر وقفی در استان مرکزی به ثبت رسیده است.
منبع :: http://markazi.iribnews.ir

خبر جدید  مؤلفین سرمایه فرهنگی هر دانشگاهی محسوب می‌شوند
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد