8:50:20 - شنبه 3 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ثبت‌نام ۴۶۴۵ نفر از استان مرکزی در آزمون ملی قرآن
گروه فعالیت‌های قرآنی: معاون قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: از استان مرکزی ۴هزار و ۶۴۵ نفر در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن ثبت‌نام کردند که شاهد رشد ۱۰۰ درصدی هستیم و این پیشرفت نتیجه همدلی اوقاف و ارشاد در امور قرآنی است. علی رضا حاج علی بیگی، معاون […]
ثبت‌نام ۴۶۴۵ نفر از استان مرکزی در آزمون ملی قرآن

گروه فعالیت‌های قرآنی: معاون قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: از استان مرکزی ۴هزار و ۶۴۵ نفر در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن ثبت‌نام کردند که شاهد رشد ۱۰۰ درصدی هستیم و این پیشرفت نتیجه همدلی اوقاف و ارشاد در امور قرآنی است.

علی رضا حاج علی بیگی، معاون قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از استان مرکزی، با اشاره به پایان ثبت‌نام آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم گفت: از استان مرکزی ۴هزار و ۶۴۵ نفر در این آزمون ثبت‌نام کردند.
وی تصریح کرد: این افراد از قرآن آموزان مؤسسات و مراکز قرآنی، امامزادگان و بقاع متبرکه، داوطلبان آزاد، کانون فرهنگی هنری مساجد، بسیج، مراکز نظامی و انتظامی، کانون اصلاح و تربیت، حوزه‌های علمیه و … هستند.
حاج علی بیگی ادامه داد: ۲هزار و ۵۱۶ نفر از مراکز قرآنی و مؤسسات قرآن، ۷۱۱ نفر از قرآن آموزان امامزادگان و بقاع متبرکه،۴۷۸ نفر داوطلبان آزاد و کانون فرهنگی هنری مساجد و ۶۸۵ نفر از مراکز اصلاح و تربیت و مابقی از سایر دستگاه‌ها، پنجشنبه، ۱۰ اسفند با هم رقابت می‌کنند.
وی عنوان کرد: این آزمون در ۱۴ حوزه برگزار می‌شود، هر یک از شهرستان‌ها دارای یک حوزه آزمون هستند و برای اراک با توجه به تعداد شرکت کنندگان سه حوزه پیش بینی شده است که مکان برگزاری متعاقباً اعلام می‌شود.
حاج علی بیگی ادامه داد: امسال رشد ۸۰درصدی را در طرح ملی حفظ و مفاهیم قرآن در سطح کشور شاهد هستیم. سال قبل ۲هزار و ۹۰۰ حافظ ثبت نام کردند که رقم ثبت‌نامی امسال نشان از رشد ۱۰۰درصدی دارد. علت افزایش آمار، همدلی بین ارشاد و اوقاف، هماهنگی با کانون اصلاح و تربیت با همکاری اوقاف است.
وی تصریح کرد: آزمون اکثر رشته‌ها کتبی است، برخی از رشته‌ها ویژه افرادی که توان تست زنی ندارند به صورت شفاهی برگزار می‌شود. ممکن است رشته حفظ کل نیز هم کتبی و هم شفاهی داشته باشد. آزمون شفاهی نیز از ۱۲ تا ۱۷ اسفند ماه برگزار می‌شود.
حاج علی بیگی افزود: صاحبان امتیاز ۷۰ به بالا گواهی نامه دریافت می‌کنند، برای متسابقان ۲۶کد رشته در نظر گرفته شده و آزمون شفاهی امسال به اتحادیه قرآنی واگذار می‌شود. آزمون متسابقان شهرستانی در همان محل سکونت برگزار می‌شود.
معاون قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در پایان با تأکید بر اینکه طرح ملی حفظ قرآن تجلی وحدت جامعه قرآنی است گفت: در سامانه افرادی که معلولیت بینایی دارند مشخص شده و برای حضور این افراد در آزمون کتبی همکار تعریف می‌شود.

خبر جدید  پرداخت ۲۰هزار میلیارد تسهیلات ازدواج در سال آینده به جوانان

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد