12:38:08 - یکشنبه 23 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تکمیل طرح نوسازی بیمارستان ولیعصر اراک نیازمند اعتبار
تکمیل این طرح نوسازی بیمارستان ولیعصر اراک نیازمند هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار ست.
تکمیل طرح نوسازی بیمارستان ولیعصر اراک نیازمند اعتبار

به گزارشخبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک با بیان اینکه ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بانک ملت برای نوسازی بیمارستان ۴۸۶این بیمارستان ابلاغ شده گفت : سازمان برنامه و بودجه و وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی نیز متعهد شدند که هر کدام ۵۰۰ میلیارد ریال منابع مالی برای کمک به ساخت و تجهیز این مجموعه درمانی مادر تخصصی در استان مرکزی کمک کند.
تاکنون ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای طرح توسعه بیمارستان ولیعصر اراک هزینه شده و این طرح بزرگ عمرانی ۶۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
دکتر طاهر احمدی افزود: برای تکمیل این طرح مهم حوزه سلامت هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز است.
او با اشاره به اینکه حوزه درمان استان مرکزی با کمبودهایی در ارائه خدمات پزشکی به مراجعان مواجه است گفت: بهره برداری از طرح نوسازی بیمارستان ولیعصر اراک به عنوان مرکز درمانی مادر و فوق تخصصی استان مرکزی می تواند بخش عمده ای از این مشکلات را حل کند.
تخصیص اعتبار ناقص و دیرهنگام موجب شده که تاکنون این طرح درمانی مهم پیشرفت لازم را نداشته باشد.
بیمارستان ولیعصر در سه بلوک مجزا در حال ساخت است که نخستین بلوک آن تا چند ماه آینده به بهره برداری می رسد و ۲ بلوک دیگر نیز در سال آینده به چرخه ارائه خدمات درمانی می پیوندد.
مطالعات و عملیات اجرایی بیمارستان ولیعصر اراک به عنوان مرکز مادر تخصصی، درمانی و اورژانس از سال ۸۷ آغاز شده که در زمان دولت قبل با وقفه طولانی در ساخت مواجه بود.
۱۶ واحد بیمارستانی استان مرکزی مربوط با مدیریت دولتی، سه بیمارستان با راهبری حوزه مدیریت درمان تامین اجتماعی و سه بیمارستان خصوصی در اراک و ساوه ارایه خدمت دارند.
۶۹۸ پزشک عمومی، ۴۸۵ پزشک متخصص و فوق تخصص و هزار و ۷۲۶ کارشناس رشته های مختلف پیراپزشکی و مامایی در استان مرکزی فعالیت می کنند.

خبر جدید  بصیرت؛ خالق حماسه ۹ دی/ به جوانان اعتماد کنیم


منبع :: http://markazi.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد