11:35:43 - شنبه 18 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
توصیه‌های اقتصادی آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی به برنامه‌ریزان و دولتمران؛ اقتصاد نفتی بلای جان کشور است
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک با بیان توصیه‌های اقتصادی به برنامه‌ریزان و دولتمران گفت: اقتصاد نفتی بلای جان کشور است بنابراین مسئولان ارشد کشور از تحریم برای ریل گذاری عبور از اقتصاد نفتی به سمت درآمدهای غیرنفتی بهره بگیرند.
توصیه‌های اقتصادی آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی به برنامه‌ریزان و دولتمران؛ اقتصاد نفتی بلای جان کشور است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت الله قربانعلی دری نجفآبادی ظهر امروز در خطبههای نمازجمعه این هفته شهرستان اراک در مصلی بیتالمقدس این شهر با اشاره به دیدار اخیر کارگران نظام جمهوری اسلامی ایران با رهبرمعظم انقلاب اسلامی اظهار داشت: سخنان و تدابیر مقام مظعرم رهبری دردیدار با کارگزارانبسیار راهگشا و حکیمانه بود به طوری که تاکید ودرس تقوا و هوشیاری در برابر انحرافات و آلودگیها از اساسیترین سرفصلهای دیدار به شمار می رفتکه باید به این موارد به درستی و دقت توجه داشته باشیم.

وی افزود: استفاده صحیح از ظرفیتها و امکانات کشور از جمله موضوعات مهمبیانات مقام معظم رهبری در این دیدار بود به طوری که باید همتها و ارادهها را بهجای چاههای نفت به کار بگیریم.

دری نجفآبادی خاطرنشان کرد: البته با کمال تاسف، چاههای نفت ما را وابستهتر و نیازمندتر کردهکه باید مسیرمان را اصلاح کرده و از اقتصاد نفتی و متکی به درآمدهای نفتی به سمت درآمدهای غیرنفتی حرکت کنیم.

امامجمعه اراک خاطرنشان کمرد: تحریمهای دشکمن فرصتمناسبی برای برونرفت از اقتصاد نفتی است به طوری کهتحریمها علیرغم ایجاد مشکلات برای کشور از جهتی مفید است، نباید به وعدههای دشمنان دل ببندیم بلکه باید چشم امیدمان به امکانات داخلی باشد.

خبر جدید  بررسی کارشناسانه مشکلات در سفر رئیس قوه قضائیه به استان مرکزی+فیلم

وی بیان کرد: صادرات غیرنفتی کشور از مرز ۴۰ میلیارد دلار عبور کرده البته متاسفانه که نتوانستیم حدود ۳۰ میلیارد دلار این صادرات را به کشور بازگردانیم و باید تدبیری اندیشیده شود که ارز را به کشور بیاوریم چراکه این عدم ورود ارز به کشور یک معضل است به طوری کهفرصتطلبان، ارز صادراتی و دولتی را در کشورهای دیگر هزینه میکنند که اگر از ابتدای انقلاب تاکنون ارزها به کشور برمیگشت امروز وضعیتمان بهتر بود و وابستگی ارزی در کشور کمتر میشد.

دری نجفآبادی عنوان کرد:در استان مرکزی با این ظرفیتهای بالا، انتظار داریم وضعیت بازار به شکل خوبی تنظیم و مدیریت شود و نباید اجازه دهیم وضع بازار لجامگسیخته شود و این درواقع ظلم به کشور است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به دشمنی همیشگی استکبار جهانی با انقلاب اسلامی گفت:جنگ هیچگاه برای ما در برابر جبهه استکبار و کفر تا ظهرو منجی عالم بشریت و نصرت و پیروزی جهان اسلام خاتمه نمییابد هرچند ما هیچگاه مانند امریکا و عمال منطقهای و فرامنطقهای آن جنگ افروز نبوده و به دنبال جنگ نیستیم.

وی افزود: با این حال، به طور قطعما شروعکننده جنگ نیستیم و آمریکائیها هم باوجوداینکه ۶ هزار میلیارد دلار در منطقه هزینه کردهاند و چیزی نصیبشان نشده قادر به هزینه کردن دیگر برای جنگ با ایران نیست و جنگامروز جنگ دشمن جنگ روانی است که به تعبیر مقام معظم رهبری امروز جنگ ارادههاست و دشمن در مقابل ارادههای ملت ایران و بهخصوص جوانان ضعیف و ناتوان است.

دری نجفآبادی ادامه داد: قدرت الهی انقلاب اسلامی اجازه تعرض و تجاوز به کشور را نمیدهد و این درحالی بود که آمریکائیها لگد زیر میز مذاکره زدند و بدعهدیهای آنها برای ملت ایران در طول این چهل سال آشکارشدهو تا زمان که قدرت الهی پشتیبان این ملت است دشمنان هیچ غلطی انجام نمیدهند.

خبر جدید  ۷۰ هکتار زمین در شهرک‌های صنعتی استان مرکزی به واحدهای تولیدی واگذار شد

عضو مجلس خبرگان رهبری با انتقاد از وعدههای اروپائیها گفت: اروپائیها یک سال است که با وعدههای کاغذی ما را بازی میدهند و نباید چشم امیدمان به آنها باشد هرچند خلیجفارس در اختیار ما بوده و اگر بنا باشد نفت ما به فروش نرسد به طور قطع نفت دیگران هم به فروش نخواهد رسید.

خبر جدید  خبر خوش استاندار مرکزی برای کارکنان هپکو؛ قرارداد خرید ماشین‌آلات از ‌هپکو منعقد شد

وی افزود: رمز موفقیت ملت ایران در قناعت، صرفهجویی و مبارزه با اسراف بوده و مردم بزرگ ایران اسلامیدر این شرایط باید حفظ وحدت و انسجام ملی خود را تقویت کنند تا بتوانیم از این پیچ سخت و تاریخی عبور کنیم.

امام جمعه اراک با انتقاد از آمار موالید استان مرکزی گفت: استان مرکزی باید وضع اسفبار خود را در حوزه جمعیتی تحول دهد و نرخ زادوولد را افزایش و نرخ طلاق را کاهش و نرخ باروری را از ۱٫۵ به ۲٫۳ برساند زیرا در غیر این صورت رشد جمعیت منفی است.

دری نجفآبادی با اشاره به ولادت کریم اهلبیت امام حسن مجتبی (ع) ادامه داد: از ۱۵ تا ۲۱ این ماه فرصت مناسبی برای کمک به نیازمندان و محرومین فراهمشده و هرکس بهاندازه توان خود به یاد سید جوانان اهل بهشت(ع) از احسان و نیکوکاری دریغ نکند.

انتهای پیام/ش


منبع :: توصیه‌های اقتصادی آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی به برنامه‌ریزان و دولتمران؛ اقتصاد نفتی بلای جان کشور است

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد