3:20:02 - پنج‌شنبه 7 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
توسعه کشور در گرو حل مشکلات حوزه آموزش و پرورش است
اراک- نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس گفت: توسعه کشور در گرو حل مشکلات و رفع کمبودهای حوزه آموزش و پرورش و تقویت بیش از پیش این بخش است.
توسعه کشور در گرو حل مشکلات حوزه آموزش و پرورش است

به گزارش خبرنگار مهر، سید مهدی مقدسی عصر چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی معتقد است که نگاه کنونی به بودجه و فرآیند بودجه ریزی اشتباه است و نباید همه امور دولتی شوند و رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز بر اصلاح این مساله تاکید دارند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر بودجه شرکت‌های دولتی سه برابر بودجه دولت است. این یک آفت محسوب می‌شود و در کمتر کشوری در دنیا، بودجه شرکت‌های دولتی بیشتر از بودجه کلی کشور است.

خبر جدید  هشتمین جشنواره جابر بن حیان در استان مرکزی افتتاح شد

مقدسی بیان کرد: در چنین شرایطی تحرک و پویایی وجود ندارد و بهره وری نیز بسیار پایین است. از سوی دیگر، زمانی که بخش عمده از بودجه به هزینه‌های جاری معطوف شود، دیگر بودجه چندانی برای بخش عمران باقی نمی‌ماند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس خاطرنشان ساخت: در رابطه با آموزش و پرورش نیز معتقد هستیم که حق آموزش و پرورش تضییع شده، چون اعتبارات امروز بایستی متوجه به آموزش و پرورش و همچنین امنیت باشد. حاکمیت تکلیف دارد که زمینه آموزش را در جامعه فراهم کند و مابقی امور نیز باید به مردم و بخش خصوصی محول شود.

خبر جدید  همه چیزی که نمایندگان مجلس برای رای به شریعتمداری باید بدانند؟

وی تصریح کرد: ۴,۵۰۰ میلیارد تومان بودجه در لایحه سال آتی به آموزش و پرورش اختصاص داده شده و یک هزار میلیارد تومان نیز به نوسازی مدارس تخصیص یافته است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نظام بودجه ریزی کشور ایرادات اساسی دارد، چنانچه بار دولت سبک و از وضعیت حجیم فعلی خارج شود، زمینه برای سوق دادن بودجه به سمت آموزش و پرورش فراهم می‌شود و در این حوزه می‌توان به طور مطلوب عمل کرد.

مقدسی عنوان کرد: هرچه آموزش و پرورش تضعیف شود ما از توسعه عقب می‌مانیم و در همین راستا رهبری نیز تأکیدات فراوان داشته و دارند. اگر آموزش و پرورش تقویت شود، آینده کشور و دستیابی به توسعه مطلوب تضمین خواهد شد.

خبر جدید  اصلاح ساختار مالی و اداری کشور ضروری است/ لزوم کوچک سازی بدنه دولت

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: در نظام آموزش عالی نیز باید طرح تحول مربوطه اجرایی شده و از بخشی نگری پرهیز شود و برنامه‌های اصولی بلندمدت برای بهره گیری از ظرفیت مراکز دانشگاهی و اساتید داشته باشیم.

کد خبر ۴۵۶۱۴۷۴


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد