11:23:57 - یکشنبه 17 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تورم ۱۲ ماهه در استان مرکزی ۲۳ درصد و تورم نقطه به نقطه آن بیش از ۴۰ درصد است
رئیس مدیریت و برنامه‌ریزی استان مرکزی گفت: آخرین نرخ تورمی که برای استان اعلام شده پایان بهمن‌ماه بوده و تورم نقطه به نقطه استان یعنی بهمن امسال نسبت به بهمن‌ماه سال گذشته بیش از ۴۰ درصد است اما تورم حاصل از میانگین ۱۲ ماهه استان ۲۳ درصد است.
تورم ۱۲ ماهه در استان مرکزی ۲۳ درصد و تورم نقطه به نقطه آن بیش از ۴۰ درصد است

رقیه یادگاری در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به برج پرندهنگری تالاب میقان اظهار داشت: این برج پس از اینکه توسط دو سه گروه کارشناس متخصص مورد بررسی قرار گرفت، مشخص شد که امکان مقاومسازی آن وجود ندارد و با هیچ راه اقتصادی نمیشود این برج را مقاوم کرد که بتواند مورد استفاده جمع زیادی از مردم قرار گیرد.

وی افزود: بنابراین قرار شد با توجه به اینکه این برج نیاز است در تالاب وجود داشته باشد، اعتباری برای مطالعه و طراحی آن گذاشته شود و مشاور مطالعه و طراحی را انجام دهد تا برجی در کنار این برج احداث و بعد برج موجود جمعآوری شود.

خبر جدید  بیش از ۵ هزار کیلومتر باند از راه‌های استان مرکزی برف‌روبی شد

رئیس مدیریت و برنامهریزی استان مرکزی تصریح کرد: ابتدا باید مطالعهای در این رابطه انجام، نقشه تهیه و هزینه آن برآورد شود تا اگر هزینه قابل قبولی داشت با توجه به اینکه بحث اجتناب از شروع پروژههای جدید به سبب محدودیت اعتبارات مطرح است، در آن صورت برج جدید را ایجاد و بعد برج فعلی را جمعآوری میکنیم.

یادگاری بیان کرد: از آنجایی که برج فعلی با همت تشکلها و کمکهای مردمی ایجاد شده، تخریب آن قبل از احداث برج جدید تبعات اجتماعی دارد، بنابراین قصد داریم ابتدا یک سازندگی داشته باشیم بعد این برج را تخریب کنیم.

وی با اشاره به تورم در استان گفت: آخرین نرخ تورمی که برای استان اعلام شده پایان بهمنماه بوده و تورم نقطه به نقطه استان یعنی بهمن امسال نسبت به بهمنماه سال گذشته بیش از ۴۰ درصد است اما براساس تعریف اقتصادی تورم که میانگین قیمتها در ۱۲ ماه گذشته بوده، تورم استان ۲۳ درصد است.

خبر جدید  شهرداری اراک در دفن پسماند ضعیف است

رئیس مدیریت و برنامهریزی استان مرکزی با اشاره به بیمارستان آیتالله خوانساری ادامه داد: این بیمارستان با کمک خیران شروع شد، اما دولت کمک کرد و جزو پروژههای سفر هیئت دولت بود و علاوه بر آن خود سازمان مدیریت هم هر ساله در اعتبارات آن را میدید، در فاز دوم هم بیش از ۵ میلیارد تومان دولت کمک کرد، برای فاز سوم آن هم که با کمک خیران شروع شده، تا جایی که در توان داشته باشیم به طور قطع کمک میکنیم.

خبر جدید  اراک| سیستم جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب‌های روستاهای مجاور سد کمال صالح اجرا می‌شود

یادگاری با اشاره به وضعیت پروژههای استان گفت: سال مالی طرحهای عمرانی در ۳۱ تیرماه ۹۸ است که گزارش میگیریم و بازدید انجام میدهیم و مشخص میکنیم که وضعیت پروژهها به چه شکل بوده و چه اندازه پیشرفت فیزیکی داشتهاند، جذب اعتبار را هم چون دستگاهها تا ۳۱ تیرماه میتوانند جذب داشته باشند در آن زمان مشخص میکنیم.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد