14:22:07 - یکشنبه 3 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تمدن نوین باید بر اساس معیارها و هنجارهای اسلامی ساخته شود
معاون امور بین‌المللی دانشگاه امام خمینی(ره) قزوین گفت: برای ساختن تمدن نوین اسلامی باید ارزش‌ها و هنجارهای اسلامی تعریف و تعیین شود.
تمدن نوین باید بر اساس معیارها و هنجارهای اسلامی ساخته شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از ساوه، روحالله بیات روز گذشته در نخستین همایش ملی با نام«گفتمانسازی اقتصاد در چارچوبهای آیندهپژوهی و تمدن نوین اسلامی» که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه برگزار شد، گفت: برای ساختن تمدن نوین اسلامی، باید مدینه فاضله و آرمانشهر اقتصادی و اجتماعی در تمدن نوین اسلامی بهدرستی و با دقت و شفافیت با توجه به معیارها، ارزشها و هنجارهای اسلامی تعریف و تعیین شود، آنگاه همه نیروها برای ساختن آن بهکار گرفته شود.

وی درباره تاریخچه مفهوم آرمانشهر و جایگاه آن در آیندهپژوهی اظهار کرد: این مفهوم ریشهای تاریخی و کهن در اندیشهها دارد؛ چنانکه در یونان باستان افلاطون مفهوم مدینه فاضله را مطرح کرد که همان مفهوم آرمانشهر است.

معاون امور بینالمللی دانشگاه امام خمینی(ره) قزوین افزود: آرمانشهر در قرن معاصر در قالب دولت رفاه مطرح شد و شکل گرفت که بهعنوان یک مدینه فاضله نقدهای اساسی بر آن وارد است.

بیات با تأکید بر منابع انسانی و اهمیت آن در تمدنسازی تصریح کرد: پرورش نیروی خلاق یکی از پیشرانهای تحقق آرمانشهر اقتصادی و اجتماعی در تمدن نوین اسلامی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه هدف از برگزاری این همایش را ترویج گفتگو و نزدیککردن افکار مختلف در محیطهای دانشگاهی که از جمله رسالتهای واقعی دانشگاه در حوزه پژوهش است و نیز بهروز کردن اطلاعات دانشجویان دانست.

جواد نیکوکار گفت: تصمیم دانشگاه بر این است که این همایش ملی به صورت سالانه با کیفیت و کمیت مطلوبتری برگزار شود و جامعه دانشگاهی کشور از آثار و برکات آن بهرهمند شوند.

به گزارش آنا، نخستین همایش ملی پژوهشهای کاربردی در مدیریت، روانشناسی و علوم تربیتی به همت باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه برگزار و بالغبر ۱۶۵ مقاله از سراسر کشور دریافت شد که ۹۰ مقاله و ۲۲ مقاله بهصورت ارائه و پوستر برگزیده و معرفی شدند.

خبر جدید  بستر مناسب دانشگاه‌ها برای تحول مفاد بیانیه گام دوم انقلاب

انتهای پیام/۴۱۲۱/۴۱۰۳/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد