2:31:11 - دوشنبه 24 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تقویت پژوهش محور کمک های خیران مدرسه ساز قرار گیرد
خمین- ایرنا – فرماندار خمین گفت: پژوهش کانون پرورش ایده و دانش است و باید رویکرد خیران مدرسه ساز ازساخت فضای آموزشی به حوزه پرورشی تغییر جهت دهد تا بستر آموزش های کیفی و کاربردی بیش از پیش مهیا شود.
تقویت پژوهش محور کمک های خیران مدرسه ساز قرار گیرد

به گزارش ایرنا، « احمد طهرانی» روز یکشنبه در نشست شورای آموزش وپرورش خمین، افزود: حوزه پرورش در نظام تعلیم وتربیت مغفول مانده است و نیاز است که راهبردها و امکانات زیرساختی آن با کمک خیران سرعت رشد کند.
وی بیان کرد: آموزش روش های خوب زندگی کردن در کنار آموزش مباحث علمی از ضرورت های نظام تعلیم و تربیت است.
فرماندار خمین دانش آموزان را آینده سازان کشور بیان کرد و گفت: تعالی نظام با تربیت افرادی مسئولیت پذیر و پایبند به اخلاق محقق می شود به همین علت نهاد تعلیم و تربیت بر توسعه شاخصه های پرورشی تمرکزکند.
طهرانی با اشاره به طرح ساماندهی مدرسان آموزش خانواده، گفت: برای اجرای درست این طرح از توانمندی کارشناسان مشاوره که اطلاعات به روز دارند در مدارس استفاده شود.
مدیر آموزش وپرورش خمین نیز در این نشست گفت: توجه بیش از اندازه مدارس به کنکور و گرایش دانش آموزان به تحصیل در رشته های پزشکی از معضلات این نهاد تربیتی است.
«عبدالرضا پیرحسین لو» افزود: انجام پژوهش های کاربردی توسط دانش آموزان عامل مهمی در مهارت آموزی به آنان است و جشنواره های جابرابن حیان و خوارزمی می تواند زمینه خلاقیت را در بین دانش آموزان ایجاد کند.
وی ادامه داد: جشنواره نوجوان خوارزمی در ۶ محور و برای دوره متوسطه و جشنواره جابرابن حیان برای دوره ابتدایی برگزارمی شود.
مدیر آموزش وپرورش خمین اظهار داشت: برگزاری این جشنواره ها امسال به بیش از ۱۰۰میلیون ریال اعتبار نیاز دارد.
پیرحسین لو گفت: شکوفایی استعدادها و خلاقیت دانش‌آموزان یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها و اهداف نظام آموزش و پرورش است.
جمعیت دانش آموزی شهرستان خمین از توابع استان مرکزی ۱۸ هزار نفر است.
۹۹۳۰/۷۲۷۷/۶۰۱۳/

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  وزیر راه و شهر سازی وارد استان مرکزی شد
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد