3:04:09 - پنج‌شنبه 27 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تقویت پدافند غیرعامل مولفه اثربخش در رویارویی با حوادث است
ساوه – ایرنا – رئیس شورای تامین شهرستان ساوه گفت: برگزاری رزمایش پدافند غیرعامل در مراکز صنعتی می تواند بر میزان آمادگی و هماهنگی این واحدها در زمان وقوع حوادث احتمالی بیفزاید.
تقویت پدافند غیرعامل مولفه اثربخش در رویارویی با حوادث است

به گزارش ایرنا،‌ «محمد بهاروند» روز چهارشنبه در حاشیه رزمایش پدافند غیرعامل در شهر صنعتی کاوه‌ افزود: هدف از برگزاری این رزماش تقویت سطح ایمنی و حفظ امنیت تاسیسات واحدهای صنعتی، هنگام بروز تهدیدات احتمالی است.
وی گفت: با توجه به اینکه یکی از اهداف دشمنان آسیب رساندن به مراکز صنعتی و اقتصادی کشور است، امروز باید نسبت به تامین امنیت مراکز صنعتی و اقتصادی کشور بسیار هوشمندانه عمل کرد.
بهاروند افزود: اقتدار نظام جمهوری اسلامی سبب به خطر افتادن منافع دشمنان شده و‌ همواره سعی می کنند که برای مراکز صنعتی و تولیدی ما مشکلاتی ایجاد کنند و به همین دلیل برگزاری چنین رزمایش هایی می تواند سطح آمادگی صنایع را برای مقابله با تهدیدات افزایش دهد.
وی گفت: ساوه از شهرستان های صنعتی و مهم کشور است و رعایت موازین پدافند غیرعامل از سوی صنایع امری حیاتی است.
معاون استاندار مرکزی افزود: این رزمایش نوعی یادآوری برای مدیران صنعتی است که همواره آمادگی خود را برای مقابله با تهدیدات و خطرها حفظ کنند.
بهاروند گفت: در این رزمایش اعضای ستاد بحران،‌ ستاد پدافند غیرعامل، دستگاههای نظامی و انتظامی و سایر اعضای شورای تامین مشارکت دارند اما مسئولیت اصلی در امر برگزاری بر عهده سپاه و بسیج ناحیه ساوه است.
فرمانده سپاه ناحیه ساوه نیز گفت: این رزمایش در راستای تقویت آمادگی و افزایش توان مقابله کارخانه ها و واحدهای صنعتی با تهدیدات احتمالی و همچنین افزایش توان بازدارندگی انجام شد.
سرهنگ «علی رسولی» اظهار داشت:‌ آگاهی از نحوه مبارزه با تهدیدها و شناختن ماهیت آنها برای واحدهای صنعتی بسیار ضروری است و یکی از اهداف این رزمایش نیز ارائه آموزش هایی در این خصوص به صاحبان واحدهای تولیدی و کارخانه ها می باشد.
وی ادامه داد: در این رزمایش برنامه های متشکل از پدافندهای عامل و غیرعامل اجرا شد که امیدواریم بر میزان توانایی و قدرت بازدارندگی در مراکز صنعتی شهرستان ساوه به خصوص شهر صنعتی کاوه بیفزاید.
رسولی گفت: در این رزمایش با توجه به مناطق مسکونی در شهر صنعتی کاوه و برای حفظ امنیت ساکنان از روش پدافند دورادور و برای کنترل راه های ورودی و خروجی نیز از تورهای ایست و بازرسی استفاده شد.
وی بیان کرد: عملیات دفاع از مقر نیز بخش دیگری از رزمایش بود و نیروهای امدادی از قبیل اورژانس،‌ آتش نشانی و هلال احمر نیز توان خود را به نمایش گذاشتند.
به گفته سرهنگ رسولی، آخرین مرحله این رزمایش نیز اجرای عملیات خنثی سازی بمب توسط نیروهای نظامی بود.
وی گفت‌: برای برگزاری این رزمایش اعضای ستاد بحران،‌ شورای تامین،‌ نیروهای نظامی و انتظامی و بسیج مشارکت داشتند.
ساوه با داشتن چهار شهر و ناحیه صنعتی که افزون بر ۵۰۰ واحد تولیدی را در خود جای داده است و‌ از قطب های صنعتی کشور به شمار می رود.
۶۵۳۹/۳۰۷۵

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  طلاق در استان مرکزی هفت و 6 دهم درصد کاهش یافت
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد