13:04:55 - شنبه 22 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تعیین عرصه هشت اثر تاریخی استان مرکزی دردستور کار قرارگرفت
اراک – ایرنا – مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: تعیین عرصه و حریم هشت اثر تاریخی این استان با هدف جلوگیری از تعدی آگاهانه و سهوی و حفاظت بهینه این سرمایه های فرهنگی در دستور کار این اداره کل قرار گرفت.
تعیین عرصه هشت اثر تاریخی استان مرکزی دردستور کار قرارگرفت

« علیرضا ایزدی » روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: این بناهای تاریخی شامل کلیسای مسروپ مقدس اراک، حمام علیای سنجان، مسجد شبستان سنجان، بقعه پیر مراد آباد اراک، تکیه جهان بیگ، آب انبار میرزا حسین عاملی در شهرستان ساوه، یک خانه تاریخی در اراک و تپه سرقلعه مامونیه در شهرستان زرندیه است.
وی اظهار داشت: گرچه تمام آثار تاریخی دارای اهمیت خاص و منحصر به فرد خود هستند اما آثار اشاره شده از جمله کلیسای مسروپ اراک در حوزه کارکردی و از نظر پیوست اقوام و گروه های جمعیتی اهمیت ویژه دارد و نماد همزیستی مسالمت آمیز ادیان محسوب می شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: تعیین عرصه و حریم محوطه‌ های تاریخی از اولویت های میراث فرهنگی است.
ایزدی اظهار داشت: ثبت ملی آثار تاریخی استان و تعیین عرصه و حریم آن ها به صورت مستمر و بدون وقفه انجام می شودتا حداقل حفاظت های ماهوی از این آثار صورت گیرد و منفذ امیدی برای پایداری آن ها باشد.
بیش از ۲ هزار جاذبه گردشگری در استان مرکزی شناسایی شده که ۸۵۰ اثر تاکنون در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.
۶۹۹۱/۶۰۱۳/

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  500 میلیون ریال برای مرمت کلیسا اراک نیاز است
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد