به گزارش برنا از اراک ، سید علی آقازادهدر نشست شورای کلانشهر اراک افزود: طرح جامع کلانشهر اراک سال ۹۱ توسط مشاور بررسی و آغاز شده و امروز پس از گذشت ۶ سال این طرح به جز یک بند آن به تصویب رسید.

وی ادامه داد: مقرر شده برای بررسی این بند( طرح ۵۸ متری کلانشهر اراک) کمیته ای با حضور معاون عمرانی استانداری، اداره کل راه و شهرسازی، شورای اسلامی کلانشهر اراک، فرمانداری شهرستان اراک و مشاور طرح تشکیل و با انجام کار ویژه، تعیین و تکلیف این طرح انجام شود.

آقازاده گفت: همچنین مقرر شده این کمیته در صورتی که در این مدت به نتیجه ای نرسیدند طرح ۵۸ متری کلانشهر اراک به دبیرخانه شورای عالی شهرسازی ارسال شود.

خبر جدید  جامعه امروز ایران به نشاط اجتماعی نیاز دارد / سهم بانوان در مناصب مدیریتی اعمال شود / توجه به جامعه کارگری را از اولویت های مدیریت ارشد استان است

وی ادامه داد: امید است با تصویب طرح ۵۸ متری در دبیرخانه شورای عالی شهرسازی این طرح تا سه ماه آینده پس از ۶سال تعیین تکلیف شود.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: در صورت تصویب اجرای طرح ۵۸ متری در کلانشهر اراک، این طرح هویتی جدید برای این کلانشهر محسوب می شود.

آقازاده یاد آور شد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده مقرر شده بود طرح ۵۸ متری تا خرداد ماه سال ۹۷ تعیین و تکلیف شودکه با وجود همه تلاش های انجام شده این مهم محقق نشد و از مردم کلانشهر اراک عذر خواهی می کنم.

خبر جدید  باشگاه شهرداری هیچ مشکلی برای فعالیت ندارد

آقازاده از افزایش پنج در صدی بودجه کلانشهر اراک در سال آتی خبر داد و گفت: ۴۸۱ میلیارد تومان بودجه برای این کلانشهر در سال ۹۸ اختصاص یافته که امید است با تلاش استانداری و شورای اسلامی این بودجه محقق شود.

وی با یادآوری تصویب خرید ۳۰۰ میلیارد تومان اوراق برای اجرای طرح ۵۸ متری توسط شورای اسلامی کلانشهر اراک افزود: با توجه به افزایش تورم در کشور نیاز است مجوز خرید ۵۰۰ میلیارد تومان اوراق توسط شورای اسلامی این کلانشهر برای شهرداری مصوب شود.

خبر جدید  اختیار استانداران در موضوع بودجه افزایش یابد

استاندار مرکزی افزود: با تصویب خرید این میزان اوراق برای خرید املاک کف طرح ۵۸ متری تا سه ماه آینده کف این معبر آزاد می شود.

آقازاده خاطر نشان کرد: استانداری مرکزی ۱۰۰ درصد از این تصمیم شورای اسلامی کلانشهر اراک حمایت می کند.

استاندار مرکزی با یادآوری افزایش بدهی های کلانشهر اراک در صورت تصویب افزایش سقف خرید اوراق برای اجرای این طرح گفت: اجرای این طرح منافع بسیاری برای این کلانشهر به همراه داشته و از محل درآمدهای این طرح می توان بدهی های شهر را تسویه کرد.