۲۰:۴۰:۴۱ - شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تخفیف ۴۰درصدی هزینه اقامت مسافران نوروزی
تیم فوتبال آلومینیوم اراک با تک گل ایمان باصفا مقابل قشقایی شیراز به پیروزی رسید.
تخفیف ۴۰درصدی هزینه اقامت مسافران نوروزی

تخفیف 40 درصدی هزینه اقامت مسافران نوروزی

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: هزینه اقامت مسافران نوروزی با هدف توسعه صنعت گردشگری در استان ۴۰درصد تخفیف دارد.

ایزدی افزود: این مصوبه در تفاهم نامه بین مجموعه هتلداران، مالکان مسافرخانه ها با میراث فرهنگی استان محقق شده است.
او گفت: همچنین برگزاری تورهای رایگان گردشگری در ۱۲شهرستان استان مرکزی با همکاری شهرداری ها برای رفت و آمد گردشگران در شهرستان های استان پیش بینی شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی افزود: مجموعه هتلداران و مسافرخانه های استان با تعمیرات و رنگ آمیزی و تدارک سفره هفت سین، محیطی زیبا را برای حضور مسافران نوروزی فراهم کرده است.
ایزدی گفت: تمام تلاش ها برای تغییر شرایط گردشگری از حالت اقامت به ماندگاری است تا در سایه این برنامه ریزی، گردشگری، بازار فروش صنایع دستی در استان رونق پیدا کند.
او افزود: وضعیت بارشی خوبی برای فروردین ماه سال آتی استان مرکزی پیش بینی شده به همین منظور برای آسایش مسافران نوروزی محل دایمی نمایشگاه های استان برای اسکان در مواقع بارانی در نظر گرفته شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: کمیته های ۱۰گانه ستاد اجرایی خدمات سفر این استان برای تعطیلات نوروز آماده ارایه خدمات مطلوب و رضایت بخش به مسافران نوروزی هستند.
ایزدی افزود: استان مرکزی در مسیر اصلی ارتباطی شمال به جنوب و غرب به شرق کشور قرار گرفته و بیشتر مسافرانی که قصد تردد به نواحی مختلف ایران را دارند از این خطه می گذرند و بنابراین باید برنامه ریزی منسجم توسط دستگاه های متولی اتخاذ شود.
او گفت: کمیته برنامه ریزی و آمار با مسئولیت اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی، خدمات اسکان و رفاه با مسئولیت شهرداری ها، نظارت و تنظیم بازار با مسئولیت سازمان صنعت، معدن و تجارت، ارزیابی عملکرد اداره کل بازرسی استانداری، بهداشتی و پزشکی با مسئولیت دانشگاه علوم پزشکی و اطلعات، تبلیغات و فضای مجازی با مسئولیت اداره کل صدا و سیمای استان مرکزی به مسافران نورزی خدمات رسانی می کنند.
مجموعه بازار تاریخی اراک، حمام و موزه چهارفصل، مسجد جامع و مسجد سرخ ساوه، آتشکده آتشکوه محلات، بافت تاریخی شهر نراق، غاز نخجیر، مسجد شش ناو تفرش، سراب عباس آباد شازند،بیت تاریخی امام(ره)، قلعه سالار محتشم خمین، موزه مردم شناسی آشتیان و سنگ نگاره های تیمره خمین، بخشی از جاذبه های دیدنی استان مرکزی است.
بیش از ۲هزار جاذبه گردشگری در استان مرکزی شناسایی شده که ۸۷۳ اثر تاکنون در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.


منبع :: http://markazi.iribnews.ir

تبليغات
بانک پاسارگاد