19:16:33 - چهارشنبه 7 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تحقق توسعه روستاها از طریق تامین زیرساخت و ایجاد اشتغال مدنظر است
به گزارش خبرنگار مهر، سید علی آقازاده روز چهارشنبه در جریان افتتاح پروژه های دهه فجر انقلاب اسلامی در ساوه اظهار داشت: تامین زیرساخت ها و رفع مشکلات و نیازهای روستاها با هدف رونق اقتصاد روستایی، جلوگیری از مهاجرت به شهرها و جذب سرمایه گذاری به این مناطق دنبال می شود. وی افزود: به برکت […]
تحقق توسعه روستاها از طریق تامین زیرساخت و ایجاد اشتغال مدنظر است

به گزارش خبرنگار مهر، سید علی آقازاده روز چهارشنبه در جریان افتتاح پروژه های دهه فجر انقلاب اسلامی در ساوه اظهار داشت: تامین زیرساخت ها و رفع مشکلات و نیازهای روستاها با هدف رونق اقتصاد روستایی، جلوگیری از مهاجرت به شهرها و جذب سرمایه گذاری به این مناطق دنبال می شود.

وی افزود: به برکت انقلاب اسلامی تمام روستاهای کشور از امکانات زیربنایی برخوردار خواهند شد. تصور نمی شد اهالی روستاها در کارگاه های خانگی خود فرش دست باف یا تابلوفرش و بسیاری از صنایع دستی دیگر  را تولید کنند، این واقعا اوج هنر و ارزشمندی زنان روستایی را نشان می دهد.

آقازاده بیان داشت: اشتغالی که به این روش در روستاها صورت گرفته دولت هم به دنبال آن است یعنی تمام تلاش دولت بر این است که کارگاه های خانگی و کارگاه های کوچک را در روستاها احیا کند و این کارگاه ها را به عنوان مراکز تولید و مراکز اقتصادی روستایی شناخته شوند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: در بسیاری از روستاها مردم با فرهنگ خود به دنبال زنده نگداشتن اقتصاد روستا هستند احیای اقتصاد روستا همین اتفاقاتی هست که در روستاهایی نظیر روستای بیوشت ساوه رخ داده که کارگاه های کوچک و خانگی ایجاد شده است.

خبر جدید  دولت رویکرد تمرکززدایی وتفویض اختیارات به استان هارا دنبال می کند

وی ادامه: همین مساله باعث می شود تا روند مهاجرت که در طول چهل سال گذشته از روستا به شهر بوده معکوس شود، در طول سال های اخیر شاهد این هستیم که روستایی های که به شهرها مهاجرت کردند، آرام آرام و  به تدریج به روستاها برمی گردند.

آقازاده اظهار داشت: البته دولت هم باید در این زمینه نقش خود را به خوبی ایفا کند. با وجود تمام مشکلات شاهد گازرسانی و آبرسانی به روستاها هستیم تا شرایط خوبی برای سرمایه گذاری در این مناطق مهیا و توسعه روستاها محقق شود.

خبر جدید  دوره‌های عملی آمادگی دفاعی ویژه دختران اراکی برگزار شد

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد