20:48:07 - پنج‌شنبه 30 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تحقق اقتصاد مقاومتی در دانشگاه آزاد ساوه با برداشت ۳۰ تُن جو
عضو هیئت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه گفت: در راستای تحقق شعار سال، بیش از ۳۰ تُن جو از اراضی مزرعه آموزشی ـ پژوهشی این واحد دانشگاهی برداشت شد.
تحقق اقتصاد مقاومتی در دانشگاه آزاد ساوه با برداشت ۳۰ تُن جو

جواد نیکوکار در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در ساوهبا بیان اینکه بیش از ۳۰ تُن جو از اراضی مزرعه آموزشی ـ پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه برداشت شد، اظهار کرد: در سال جاری زراعی سطح زیرکشت جو از ۴٫۵ هکتار به ۱۰ هکتار افزایش یافت و در راستای سیاستهای اقتصاد مقاومتی و رونق بخشیدن به تولید ملی، دانشگاه آزاد اسلامی ساوه خود را مکلف به عملی کردن منویات مقام معظم رهبری و به مرحله اجرا درآوردنشعار سال میداند.

وی اضافه کرد: در این مرحله کشت با هزینهکرد ۱۰ میلیون تومانی سودی بالغ بر ۱۰ میلیون تومان حاصل شده؛ بنابراینبرنامه این دانشگاه برای سال آینده زراعی افزایش دو برابری سطح زیرکشت جو البته با آمادهسازی زیرساختها خواهد بود.

عضو هیئتعلمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه عنوان کرد: سطح زیرکشت یونجه نیز در مزرعه آموزشی ـ پژوهشی این واحد دانشگاهیامسال از دو به ۶ هکتار افزایش داشته که این حجم تولید مازاد بر مصارف دامی این مزرعه بوده که به فروش خواهد رسید.

نیکوکار یادآور شد: همچنین تعداد گوسفندان این مزرعه از ۱۹ عدد در سال گذشته به ۵۹ عدد رسیده که امید است با گسترش این تولیدات در راستای سیاستهای درآمدزایی دانشگاه آزاد اسلامی و بالاتر از آن همگامی و همراهی با شعار امسال که از سوی مقام معظم رهبری مطرح شده، بتوانیم گامی هرچند کوچک برداریم.

انتهای پیام/۴۰۷۸/


منبع :: تحقق اقتصاد مقاومتی در دانشگاه آزاد ساوه با برداشت ۳۰ تُن جو

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  یک‌هزار و ۷۸۶ طرح اشتغالزایی مددجویان استان مرکزی اجرایی شد

تبليغات
بانک پاسارگاد