18:26:57 - پنج‌شنبه 11 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تجمیع زباله‌ها و ایجاد زباله‌سوز حرارتی در دستورکار مسئولان شهرداری اراک قرار گیرد
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی گفت: افزایش تجمیع زباله‌ها در سایت پسماند شهر اراک و ایجاد زباله‌سوز حرارتی باید به عنوان طرح بلند مدت در دستور کار مسئولان شهرداری و شورای اسلامی قرار گیرد.
تجمیع زباله‌ها و ایجاد زباله‌سوز حرارتی در دستورکار مسئولان شهرداری اراک قرار گیرد

بهگزارش خبرگزاری تسنیم از اراک،مهدی زندیهوکیلی ظهر امروز در نشست کارگروه مدیریت پسماند استان مرکزی با اشاره به ساماندهی شدن زبالهها اظهار داشت: زبالهها باید با همکاری اداره کل محیط زیست استان مرکزی و شهرداری اراک با بهره گیری از پتانسیلهای بخش خصوصی برای افزایش راحتی مردم و کاهش نگرانی آنها تا ابتدای تابستان سال ۹۸ ساماندهی میشود.

وی افزود: مردم، سازمانهای مردمنهاد و مدیران دستگاههای اجرایی در مورد بحث و ورود سیلاب به سایت پسماند کلانشهر اراک نگران هستند بنابراین برای جلوگیری از ورود شیرابه زبالهها به آبهای زیر زمینی این منطقه با شروع بارندگیها کانالی توسط شهرداری در سایت پسماند اراک ایجاد و آب به مسیر اصلی خود بازگردانده شد.

خبر جدید  لیگ بدمینتون کشور به میزبانی استان مرکزی برگزار می‌شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی تصریح کرد: در مسیر آب منطقه سایت پسماند اراک پسماندی وجود داشته که توسط سیلاب در این مسیر جمع آوری شده و طبق آزمایشهای انجام شده آلودگی خاصی نداشته و نیاز به عایقبندی شدن کانال ایجاد شده در منطقه پسماند شهر اراک برای جلوگیری از نفوذ آب به این سایت، داریم که این وظیفه شهرداری است.

زندیه وکیلی بیان کرد: در منطقه سایت پسماند اراک چالههایی ایجاد شده که آنها در گذشته برای استخراج ماسه و شن ایجاد شده بوده و دفن زبالهای در آن انجام نشده است، استانداری این انتظار را دارد که از تراشههای دفن بهداشتی زباله در سایت پسماند اراک تا پایان شهریور سال ۹۸ بهرهبرداری شود زیرا این امر تاثیر مهمی در کاهش آلودگیهای زیست محیطی این منطقه را دارد.

خبر جدید  مرکزی| ۹ پروژه کشاورزی با اعتبار ۹۰ میلیارد ریال در دهه فجر در ساوه به‌ بهره‌برداری می‌رسد

وی ادامه داد: افزایش زباله به ۸۰۰ تا ۹۰۰ تن و ایجاد زباله سوز حرارتی در منطقه سایت پسماند اراک سبب جلوگیری از آلودگی زیست محیطی در این منطقه، به وجودآمدن زمینه تولید برق و درآمد زایی برای شهرستان و استان میشود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی عنوان کرد: افزایش تجمیع زبالهها در سایت پسماند شهر اراک و ایجاد زبالهسوز حرارتی باید به عنوان طرح بلند مدت در دستور کار مسئولان شهرداری و شورای اسلامی قرار گیرد.

خبر جدید  بیش از ۱۴۰ هزار سفیر سلامت خانواده در استان مرکزی تربیت شدند

انتهای پیام/


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد