به گزارش برنا از اراک ، احمد طهرانیدر کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی خمین افزود: مقام معظم رهبری در این بیانیه هفت توصیه به جوانان ایرانی دارند که از این جمله می توان به علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی، عزت ملی، روابط خارجی، مرزبندی با دشمن و سبک زندگی اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه در بیانیه گام دوم انقلاب بر تربیت و نسل جوان برای حفظ انقلاب اسلامی تاکید شده، ادامه داد: تبیین گام دوم انقلاب برای جوانان برخلاف جوسازی های دشمنان نظام، در جامعه امید ایجاد می کند.

فرماندار خمین اظهار داشت: در این شرایط حساس نظا،م مسئولان باید به نسل آینده ساز کشور ارزش دهند و از ایده، باور، توانمندی و انرژی آنان برای پیشرفت استفاده کنند.

طهرانی با اشاره به آغاز برنامه های اوقات فراغت نوجوانان و جوانان گفت: اوقات فراغت محدود به تعطیلات فصل تابستان نیست و دستگاه های متولی باید برای ایام زمان های فراغت نسل جوان، برنامه ریزی داشته باشند.

طهرانی با تاکید بر برگزاری برنامه های با نشاط در سطح شهرستان افزود: براساس بررسی های انجام شده نشاط اجتماعی در سطح جامعه روبه کاهش است و برگزاری برنامه هایی با محوریت نشاط و رعایت موازین اخلاقی و اعتقادات دینی در دستور کار دستگاه ها و سازمان های مردم نهاد شهرستان قرار گیرد.

وی ادامه داد: کلاس های آموزشی غنی سازی اوقات فراغت متناسب با نیاز نوجوانان و جوانان، همگام با پیشرفت فناوری و پرهیز از موازی کاری باشد.

فرماندار خمین با بیان اینکه آسیب های اجتماعی بیشترین تهدید را برای اقشار ضعیف جامعه دارد، اظهار داشت: در برنامه های غنی سازی اوقات فراغت کاهش هزینه ها و نیازسنجی جامعه هدف به ویژه در مناطق روستایی مورد توجه قرار گیرد.